Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Dom Polski 2018
Podłogi - Ładne i trwałe

Wykończenie podłogi, podobnie jak ścian, mocno przesądza o wyglądzie wnętrz. Powinno być estetyczne, ale i praktyczne. Przy wyborze materiału należy się kierować przede wszystkim stopniem zawilgocenia i intensywnością użytkowania pomieszczenia, w którym ma być ułożony.

Dodatki we wnętrzu możemy zmieniać co sezon, posadzka zostaje na lata. Wybór materiału wykończeniowego nie jest prostym zadaniem, ze względu na różnorodność produktów dostępnych na rynku. Do dyspozycji mamy różnego typu płytki, deski, klepki czy też nowoczesne wykładziny. Podłoga jest konstrukcją wielowarstwową, układaną na gruncie bądź na stropie. Posadzka stanowi jej wierzchnią warstwę. Zależnie od przeznaczenia danego wnętrza, stosuje się różne układy warstw, z odpowiednio dobranych materiałów.

PŁYTKI CERAMICZNE I KAMIENNE

Płytki przez długi czas były stosowane głównie w kuchniach, łazienkach, korytarzach i pomieszczeniach gospodarczych – wszak doskonale nadają się do miejsc narażonych na zawilgocenie oraz wymagających częstego sprzątania. Coraz częściej jednak wykorzystuje się je także w innych wnętrzach – goszczą nawet w salonie. Bogate wzornictwo – rozmaite wymiary, kolory, sposoby wykończenia powierzchni – umożliwiają dopasowanie ich niemal do każdego wystroju.

 

Pamiętajmy jednak, że mają różne klasy jakości, odporności na ścieranie i przeciwpoślizgowości. Największą popularnością cieszy się ceramika: gres i terakota. Kamień – granit, bazalt, marmur czy trawertyn – jest sporo droższy, jednak wygląda szlachetniej.

Redakcja BD
fot. Ceresit

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny