Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Dom Polski 2018
Podłogi - Ładne i trwałe

Wykończenie podłogi, podobnie jak ścian, mocno przesądza o wyglądzie wnętrz. Powinno być estetyczne, ale i praktyczne. Przy wyborze materiału należy się kierować przede wszystkim stopniem zawilgocenia i intensywnością użytkowania pomieszczenia, w którym ma być ułożony.

Dodatki we wnętrzu możemy zmieniać co sezon, posadzka zostaje na lata. Wybór materiału wykończeniowego nie jest prostym zadaniem, ze względu na różnorodność produktów dostępnych na rynku. Do dyspozycji mamy różnego typu płytki, deski, klepki czy też nowoczesne wykładziny. Podłoga jest konstrukcją wielowarstwową, układaną na gruncie bądź na stropie. Posadzka stanowi jej wierzchnią warstwę. Zależnie od przeznaczenia danego wnętrza, stosuje się różne układy warstw, z odpowiednio dobranych materiałów.

PŁYTKI CERAMICZNE I KAMIENNE

Płytki przez długi czas były stosowane głównie w kuchniach, łazienkach, korytarzach i pomieszczeniach gospodarczych – wszak doskonale nadają się do miejsc narażonych na zawilgocenie oraz wymagających częstego sprzątania. Coraz częściej jednak wykorzystuje się je także w innych wnętrzach – goszczą nawet w salonie. Bogate wzornictwo – rozmaite wymiary, kolory, sposoby wykończenia powierzchni – umożliwiają dopasowanie ich niemal do każdego wystroju.

 

Pamiętajmy jednak, że mają różne klasy jakości, odporności na ścieranie i przeciwpoślizgowości. Największą popularnością cieszy się ceramika: gres i terakota. Kamień – granit, bazalt, marmur czy trawertyn – jest sporo droższy, jednak wygląda szlachetniej.

Redakcja BD
fot. Ceresit

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje