Budujemy Dom - Dom Polski 2018
Budujemy Dom - Dom Polski 2018

Oddajemy w Twoje ręce niezwykły poradnik. DOM POLSKI 2018 to praktyczny przewodnik dla wszystkich inwestorów, którzy planują budowę domu. Podpowiadamy w nim, jak wybudować dom na przykładzie konkretnego projektu - domu Tokio III pracowni Lipińscy Domy.

To typowy dom z poddaszem użytkowym, o powierzchni ok. 130 m2, o nieskomplikowanej bryle, z dwuspadowym dachem i przylegającym garażem. Prosta bryła ma istotne znaczenie w przypadku budowy domu energooszczędnego, nie tylko ze względu na relatywnie niższe koszty realizacji, ale przede wszystkim dlatego, że zapobiega niekontrolowanym - trudnym do uniknięcia - stratom ciepła.

Cóż to znaczy "dom polski"?

  • to dom wyrastający z polskiej tradycji, a więc solidny, czyli zwykle murowany z prostym dachem ale jednocześnie akceptujący wszystkie rozsądne nowości technologiczne. To dom dostępny finansowo dla zwykłej polskiej rodziny, czyli dom o powierzchni 100-150 m2, który można zbudować w cenie mieszkania lub taniej;
  • to dom budowany w systemie mocno angażującym inwestora, który musi łapczywie chłonąć wiedzę i osobiście podejmować wiele decyzji; 
  • to dom energooszczędny - wybudowanie takiego domu to gwarancja mniejszych rachunków za eksploatację, ale i dbałość o wyższą wartość domu w przyszłości.

Poradnik jest podzielony na trzy części, zgodnie z naturalną kolejnością budowy domu: stan surowy, instalacje oraz wykańczanie. Artykuły z cyklu Dylematy inwestora, pomogą określić potrzeby oraz wyposażą Czytelnika w niezbędną wiedzę przydatną w podejmowaniu decyzji budowlanych. W kosztorysach podpowiadamy, na czym warto oszczędzać, a na czym nie.

Pokazujemy różnice w kosztach przy zastosowaniu rozmaitych rozwiązań. W artykułach redakcyjnych "Co wybrać - produkty i technologie" w zrozumiały sposób opisujemy wszelkie niuanse sztuki budowlanej, które warto znać, gdy buduje się wymarzony dom.

Zapraszam do lektury!

Marta Tomaszewska
marta@budujemydom.pl

Artykuły z tego numeru
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny