Budujemy Dom - Dom Polski 2018
Budujemy Dom - Dom Polski 2018

Oddajemy w Twoje ręce niezwykły poradnik. DOM POLSKI 2018 to praktyczny przewodnik dla wszystkich inwestorów, którzy planują budowę domu. Podpowiadamy w nim, jak wybudować dom na przykładzie konkretnego projektu - domu Tokio III pracowni Lipińscy Domy.

To typowy dom z poddaszem użytkowym, o powierzchni ok. 130 m2, o nieskomplikowanej bryle, z dwuspadowym dachem i przylegającym garażem. Prosta bryła ma istotne znaczenie w przypadku budowy domu energooszczędnego, nie tylko ze względu na relatywnie niższe koszty realizacji, ale przede wszystkim dlatego, że zapobiega niekontrolowanym - trudnym do uniknięcia - stratom ciepła.

Cóż to znaczy "dom polski"?

  • to dom wyrastający z polskiej tradycji, a więc solidny, czyli zwykle murowany z prostym dachem ale jednocześnie akceptujący wszystkie rozsądne nowości technologiczne. To dom dostępny finansowo dla zwykłej polskiej rodziny, czyli dom o powierzchni 100-150 m2, który można zbudować w cenie mieszkania lub taniej;
  • to dom budowany w systemie mocno angażującym inwestora, który musi łapczywie chłonąć wiedzę i osobiście podejmować wiele decyzji; 
  • to dom energooszczędny - wybudowanie takiego domu to gwarancja mniejszych rachunków za eksploatację, ale i dbałość o wyższą wartość domu w przyszłości.

Poradnik jest podzielony na trzy części, zgodnie z naturalną kolejnością budowy domu: stan surowy, instalacje oraz wykańczanie. Artykuły z cyklu Dylematy inwestora, pomogą określić potrzeby oraz wyposażą Czytelnika w niezbędną wiedzę przydatną w podejmowaniu decyzji budowlanych. W kosztorysach podpowiadamy, na czym warto oszczędzać, a na czym nie.

Pokazujemy różnice w kosztach przy zastosowaniu rozmaitych rozwiązań. W artykułach redakcyjnych "Co wybrać - produkty i technologie" w zrozumiały sposób opisujemy wszelkie niuanse sztuki budowlanej, które warto znać, gdy buduje się wymarzony dom.

Zapraszam do lektury!

Marta Tomaszewska
marta@budujemydom.pl

Artykuły z tego numeru

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny