Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Dom Polski 2018
Zabezpieczenia antywłamaniowe - Bezpieczeństwo przede wszystkim

Na zabezpieczenie antywłamaniowe domu składa się wiele elementów. Podstawowe to ogrodzenie i oświetlenie posesji, a także monitoring i domofon lub wideodomofon. Większą ochronę zapewniają wzmocnione okna, drzwi i bramy garażowe, a także instalacja alarmowa, która jest już standardem w nowo wznoszonych budynkach.

Na początku trzeba zastrzec, że nie da się zapewnić stuprocentowej ochrony przed włamaniem. Nie znaczy to jednak, że nie warto ograniczyć ryzyka, instalując na posesji i w domu zabezpieczeń antywłamaniowych. Ich dobór nie powinien być przypadkowy. Poziom ochrony trzeba dopasować do indywidualnych cech budynku i jego mieszkańców: powierzchni domu, liczby okien i drzwi, statusu materialnego właścicieli, ich kontaktów z sąsiadami, a także częstotliwości i czasu, w którym mieszkanie pozostaje bez opieki.

OCHRONA OBWODOWA

Podstawowym elementem chroniącym posiadłość jest ogrodzenie i domofon. Coraz więcej inwestorów decyduje się też na monitoring na posesji. Standardem jest za to jej oświetlenie, które nie tylko umożliwia komfortowe poruszanie się wokół budynku, ale także pozwala lepiej widzieć, czy na zewnątrz nie dzieje się nic niepokojącego.

OGRODZENIE

Ten element, spotykany praktycznie na każdej posesji w naszym kraju, stanowi pierwszą zaporę na drodze do domu. Jeżeli będzie odpowiednio solidny i wysoki, jest szansa na odstraszenie mniej wprawnych włamywaczy. Wbrew pozorom, pełne ogrodzenie nie jest zalecane. Jeżeli bowiem włamywacz je sforsuje, staje się niewidoczny z zewnątrz. Może przy budynku robić co chce, a sąsiad lub przechodzień go nie zauważy.

Redakcja BD
fot. Satel

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny