Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Dom Polski 2018
Planowanie kuchni - Dobrze zaaranżowana

Kuchnia jest sercem domu – nie tylko dla tych, którzy lubią gotować. To tu, przy wygodnym stole najczęściej toczy się życie rodzinne. Nie dziwi więc fakt, że większość inwestorów urządzaniu właśnie tego pomieszczenia poświęca najwięcej uwagi. Najważniejsze jest funkcjonalne rozplanowanie układu sprzętów.

Większość budujących się osób samodzielnie aranżuje domową przestrzeń, ale coraz popularniejsze jest korzystanie z usług architekta wnętrz. Warto zlecić mu to zadanie już na etapie powstawania projektu budynku. Urzeczywistnianie swoich pomysłów sprawia dużo frajdy, ale rodzi też liczne problemy – wymaga podjęcia wielu decyzji, dotyczących m.in. stylu czy kolorystyki. Pamiętajmy, że wnętrza muszą stanowić spójną całość i odpowiadać wymaganiom wszystkich domowników.

 

Na zaplanowanie kuchni nie ma jednej, prostej recepty. Trzeba przede wszystkim pamiętać, że pomieszczenie to powinno być funkcjonalne i wygodne. Stworzenie takiego wnętrza nie jest łatwe. Musimy odpowiednio rozmieścić sprzęty, wybrać szafki, zastanowić się nad tym, co położyć na podłodze, co na ścianach i jak rozplanować oświetlenie oraz gniazda elektryczne. Część osób czuje się na siłach, by zaplanować kuchnię samodzielnie. Na pewno jest to dobra metoda na sporządzenie wstępnej koncepcji zagospodarowania i określenia swoich preferencji.

 

Warto jednak skorzystać z porad specjalisty (chociażby w studiu mebli kuchennych), który zna wszystkie zasady urządzania kuchni oraz najnowocześniejsze rozwiązania. Architekt wnętrz natomiast najlepiej zgra charakter kuchni z wystrojem pozostałych pomieszczeń.

Redakcja BD
fot. Pfleiderer

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje