Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Dom Polski 2018
Odkurzacz centralny - Czysty dom

Odkurzacz centralny to idealne rozwiązanie dla inwestorów ceniących sobie wygodę. W przeciwieństwie do tradycyjnego urządzenia, podczas sprzątania nie ma problemu z plątaniną kabli i dźwiganiem jednostki. Odkurzacz centralny jest też cichszy i bardziej wydajny, a ponadto bardziej przyjazny dla alergików.

Używanie tradycyjnego odkurzacza kojarzy się z hałasem, plątaniną kabli i koniecznością przenoszenia urządzenia z miejsca na miejsce – co jest szczególnie uciążliwe dla właścicieli domów wielokondygnacyjnych. Alergicy mają dodatkowy problem – kurz zasysany podczas sprzątania wraca do pomieszczenia.

 

Sposobem na te wszystkie niedogodności jest zainstalowanie w domu centralnego odkurzacza. Najlepiej pomyśleć o tym na etapie budowy domu, kiedy najłatwiej jest ukryć całą instalację.

CAŁA INSTALACJA

Odkurzacz centralny to – wbrew nazwie – nie jedno urządzenie, ale cała instalacja, obejmująca jednostkę centralną, podłączony do niej rurociąg, który jest rozprowadzony po domu, oraz gniazda ssące, do których wtyka się wąż z rurą teleskopową i końcówką do sprzątania. Wąż jest dłuższy niż w tradycyjnych odkurzaczach, co pozwala łatwo dostać się do wysoko zamocowanych mebli czy rzadziej używanych zakamarków. Rozmaite końcówki umożliwiają sprzątanie różnych powierzchni. W czasie porządków nie unosi się kurz, ponieważ zassane powietrze nie wraca do pomieszczenia, ale jest wydmuchiwane poza budynek.

Redakcja BD
fot. Beam

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje