Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Dom Polski 2018
Odkurzacz centralny - Czysty dom

Odkurzacz centralny to idealne rozwiązanie dla inwestorów ceniących sobie wygodę. W przeciwieństwie do tradycyjnego urządzenia, podczas sprzątania nie ma problemu z plątaniną kabli i dźwiganiem jednostki. Odkurzacz centralny jest też cichszy i bardziej wydajny, a ponadto bardziej przyjazny dla alergików.

Używanie tradycyjnego odkurzacza kojarzy się z hałasem, plątaniną kabli i koniecznością przenoszenia urządzenia z miejsca na miejsce – co jest szczególnie uciążliwe dla właścicieli domów wielokondygnacyjnych. Alergicy mają dodatkowy problem – kurz zasysany podczas sprzątania wraca do pomieszczenia.

 

Sposobem na te wszystkie niedogodności jest zainstalowanie w domu centralnego odkurzacza. Najlepiej pomyśleć o tym na etapie budowy domu, kiedy najłatwiej jest ukryć całą instalację.

CAŁA INSTALACJA

Odkurzacz centralny to – wbrew nazwie – nie jedno urządzenie, ale cała instalacja, obejmująca jednostkę centralną, podłączony do niej rurociąg, który jest rozprowadzony po domu, oraz gniazda ssące, do których wtyka się wąż z rurą teleskopową i końcówką do sprzątania. Wąż jest dłuższy niż w tradycyjnych odkurzaczach, co pozwala łatwo dostać się do wysoko zamocowanych mebli czy rzadziej używanych zakamarków. Rozmaite końcówki umożliwiają sprzątanie różnych powierzchni. W czasie porządków nie unosi się kurz, ponieważ zassane powietrze nie wraca do pomieszczenia, ale jest wydmuchiwane poza budynek.

Redakcja BD
fot. Beam

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny