Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Urządzamy pokój dziecka
Dziecko, nim jeszcze wypowie pierwsze słowo, intensywnie chłonie otoczenie zmysłami. Zanim zacznie nazywać rzeczy, już uczy się piękna i harmonii. Naszym zadaniem jest dostarczyć mu odpowiedniej pożywki. Zadbajmy o to, by ta nauka pobierana od pierwszych chwil życia była owocna, pełna radości i bezpieczna.

Design w powijakach

Urządzamy pokój dziecka
(fot. Hülsta)
Przez pierwsze miesiące pokój maleństwa to także pokój rodziców – spędzają w nim przecież niemal tyle czasu, co dziecko. Umeblowanie powinno więc przede wszystkim dogadzać ich wygodzie i spełniać rodzicielskie potrzeby. Praktyczne i pojemne komody o powierzchniach łatwych do wyczyszczenia, wygodny przewijak, fotel do karmienia i wspólnego wypoczynku, wreszcie łóżeczko, najlepiej mobilne, o regulowanych, ułatwiających pielęgnację poziomach – to wszystko będzie nam niezbędne.

 

A czego, poza miłością, potrzebuje niemowlę? Spokoju, harmonii i higieny. Dobry gust oznacza w tym przypadku stonowane kolory, nietoksyczne farby na ścianach i politury na meblach, miłe w dotyku i łatwe do wyprania tkaniny, a także rozproszone łagodne światło o naturalnej barwie.

Park rozrywki

…ale nie tylko. Także miejsce pierwszych spotkań z nauką, grami logicznymi, komputerem i… przyjaciółmi. Pokój kilkulatka powinien stymulować jego wyobraźnię, warto jednak by był również polem dla dziecięcej inwencji. Sprawdzą się tu lekkie zestawy meblowe, które można dowolnie komponować, sprzęty mobilne i wielozadaniowe. Wybierając meble, sprawdzajmy atesty, oceniajmy ich estetykę, jakość materiałów i pomysłowość projektantów – na rynku znajdziemy wiele sprzętów, których forma i funkcjonalność stanowią dla dziecka naturalną zachętę do eksperymentowania. To ważne w przypadku mebli do przechowywania; dziecko chętniej skorzysta z atrakcyjnych i „sprytnych” patentów, przykrojonych na miarę jego bujnej wyobraźni, niż z gigantycznej ponurej szafy, choćby była wyposażona w dziesiątki przegródek.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny