Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Ściany i podłoga w salonie
Zanim wybierzemy wymarzone meble, lampy i dodatki, pomyślmy o salonowych ścianach i podłodze – one także potrafią skutecznie urządzić wnętrze!

Ściany i podłoga w salonie
(fot. Omexco)
Planując wystrój strefy dziennej, wiele uwagi poświęcamy umeblowaniu, doborowi tekstyliów i oświetlenia. Zdarza się, że zapominamy przy tym o potężnym narzędziu kreacji, jakie ma w ręku każdy, kto urządza dom. Chodzi rzecz jasna o ściany i podłogę – rozległe powierzchnie, które dzięki swoim rozmiarom silnie wpływają na odbiór przestrzeni.

 

Zanim umeblujemy salon, warto gruntownie przemyśleć sposób wykończenia ścian i posadzki, zapoznać się z bogactwem produktów i zgłębić najnowsze trendy. Być może dzięki temu całkowicie zmienimy pierwotną koncepcję… Jak bowiem oprzeć się urokowi szlachetnych okładzin, wzorzystych tapet, trójwymiarowych faktur czy wielkoformatowych zdjęć?

 

We wszystkim należy jednak zachować umiar, gdyż to on jest największym sprzymierzeńcem dobrego smaku. Jeżeli w naszych planach główną rolę odgrywają niezwykłej urody meble i kolekcjonowane od lat obrazy, być może lepiej nie stwarzać im konkurencji w postaci tapety w gęsty deseń oraz podłogi o soczystym kolorze i wyrazistym rysunku słojów.

 

Łatwiej podjąć decyzję pamiętając o kilku zasadach. Ciemne kolory zmniejszają pomieszczenie, ale są niezastąpione w budowaniu nastroju. Mocne wzory lepiej stosować fragmentarycznie – np. na jednej ze ścian. Jasna błyszcząca posadzka podwyższy wnętrze, a także wydobędzie finezyjne kształty elementów wyposażenia. Kamień doda powagi, drewno zaś – domowego ciepła.

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny