Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Planujemy garderobę
Garderoba – zjawisko ze świata burżuazji, które powróciło do nas wraz z wolnością gospodarczą – pomaga nam tę wolność trzymać w ryzach. Porządkuje rzeczy, pozwala lepiej zorganizować przestrzeń i czas. Żeby w pełni wykorzystać te atuty, musimy ją perfekcyjnie zaplanować.

Planujemy garderobę
(fot. Studio Estima)
Domowa powierzchnia gospodarcza – a do takiej zaliczamy garderoby i schowki – to coś, czego nigdy za wiele. Warto jej planowaniu poświęcić trochę czasu, a na jej zorganizowanie znaleźć jak najwięcej miejsca. Nawet jeśli odbędzie się to kosztem metrażu innych pomieszczeń – holu, sypialni czy łazienki – z pewnością nie będziemy żałować. Przestrzeń, w której można w zorganizowany sposób przechowywać odzież, buty, pościel, zasłony i wiele innych rzeczy, jest bowiem w domu na wagę złota.

 

Po pierwsze, nie tracimy czasu na poszukiwania – każda sztuka odzieży jest przecież przypisana do określonego miejsca. Po drugie, odpowiednio przechowywane tekstylia mniej się niszczą. Po trzecie wreszcie, strefę mieszkalną możemy wtedy aranżować z większą swobodą, koncentrując się na estetyce, bez przymusu kupowania mebli praktycznych, ale nie przystających do koncepcji wystroju.

 

Nie każdy lubi stałą zabudowę; wnękowe szafy mają swój „ciężar wizualny” i zdecydowanie ograniczają możliwości aranżacyjnej metamorfozy. W każdym mieszkaniu znajdzie się jednak miejsce, które warto przeznaczyć na gospodarcze zaplecze. Może to być przestrzeń pod schodami, fragment szerokiego holu, pusta ściana w dużym dziecięcym pokoju lub osobne pomieszczenie, wygospodarowane np. w sąsiedztwie sypialni. Garderobiane szafy bywają też kołem ratunkowym – z ich pomocą można np. poprawić proporcje długiego wąskiego pomieszczenia. Korzyści w dziedzinie ładu? Oczywiste!

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny