Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kuchenne AGD
Dziś, by osiągnąć sukces w kuchni, wystarczy wcisnąć guzik lub dotknąć sensora. Nowoczesne urządzenia kuchenne wyręczają nas w pracy, a coraz częściej także w decyzjach.

Globalne ochłodzenie

Kuchenne AGD
(fot. Samsung)
Przechowywanie żywności to pierwszy krok do dobrej kuchni. Dziś, gdy większość z nas wybiera się na spożywcze zakupy rzadziej, za to przynosi z nich znacznie więcej niż kiedyś, wymagania stawiane lodówkom rosną. Żywność wymaga więcej miejsca, ma też swoje kaprysy dotyczące warunków przechowywania, czyli temperatury i wilgotności. Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom nawet o produktach, które spędziły w chłodziarce kilka dni możemy śmiało powiedzieć: świeże.

 

Do podtrzymujących świeżość sztuczek należą takie wynalazki, jak chłodzenie cyrkulacyjne, pokrywanie wnętrza lodówki powłokami antybakteryjnymi, utrzymywanie stałej wilgotności, a nawet działanie światłem, które wpływa na proces fotosyntezy produktów roślinnych. Chłodziarki coraz częściej wyposażone są w kilka stref chłodzenia, co pozwala przechowywać żywność o różnych wymogach w optymalnych warunkach. Szuflady z niezależnym dostępem sprzyjają energooszczędności (nie otwieramy za każdym razem całej lodówki), dozowniki do zimnych napojów i kostkarki do lodu pozwalają zaoszczędzić miejsce w kuchni, a wyświetlacze dostarczają cennych informacji (najbardziej zaawansowane modele „pilnują” nawet terminów przydatności produktów).

 

A co z wielkością urządzenia? Mamy do wyboru małą lodówkę uzupełnioną o osobną zamrażarkę, chłodziarkozamrażarkę do zabudowy lub pojemniejszą, wolno stojącą oraz naprawdę dużą lodówkę typu side by side z podzielnymi drzwiami. Nasz wybór powinien odzwierciedlać „kulinarno-zakupowy profil” rodziny czyli odpowiadać na jej praktyczne potrzeby.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny