Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Grzejniki łazienkowe
Do czego nam potrzebne? Choćby do tego, czemu nie podoła popularna „podłogówka”, czyli do wysuszenia ręcznika. Ale także do powieszenia szlafroka, podzielenia wnętrza na strefy, ustawienia toaletowych drobiazgów na zintegrowanej półeczce. Wreszcie do podziwiania!

Piękno na rozgrzewkę

Grzejniki łazienkowe
(fot. Kalmar)
Zwolennicy coraz powszechniej stosowanego ogrzewania podłogowego zarzucają grzejnikom, że szpecą wnętrze i zakłócają harmonię aranżacji. Co można odpowiedzieć na takie zarzuty? Tylko jedno: popatrzcie! Na tej i kolejnych stronach znajdziecie modele, które w niczym nie przypominają starych kaloryferów. Takie, których nie trzeba – i wręcz nie wolno – zasłaniać. Do każdej łazienki.

 

Warto oczywiście zainstalować ogrzewanie podłogowe, choćby po to, by doświadczyć wspaniałego uczucia stąpania po ciepłej posadzce w zimowy dzień. Jednak to wodne – zdecydowanie bardziej ekonomiczne od elektrycznego – poza sezonem grzewczym po prostu nie działa. A nawet wtedy w łazience intensywnie gromadzi się wilgoć. Grzejnik elektryczny (lub wodny z zamontowaną grzałką), wyposażony w głowicę termostatyczną, szybko doprowadzi łazienkowy klimat do normy, a w chłodniejsze dni zapewni nam poczucie komfortu.

 

Możemy wybrać model wiszący lub stojący (dostępne są też grzejniki przystosowane do montażu prostopadle do ściany, które możemy wykorzystać jako parawan), o podłączeniu centralnym albo bocznym, w różnych rozstawach; to ostatnie znakomicie ułatwia dopasowanie grzejników do istniejącej instalacji w przypadku remontu starego budynku. A estetyka? Dziś każdy znajdzie to czego szuka, od baroku po formy przyszłości.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny