Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Hydromasaż - wanny i panele
Skoro wykorzystujemy wodę na co dzień w celach higienicznych i sanitarnych, czemu nie „zatrudnić” jej na pełen etat – dla naszego zdrowia i relaksu, a także dla poprawy samopoczucia?

Hydromasaż - wanny i panele
(fot. Kaldewei)
Odpowiednio ukierunkowany strumień wody ma zbawienne działanie na ludzki organizm, w dodatku działa subtelniej niż najdelikatniejszy masażysta. Pomijając początkową inwestycję, za seanse nie musimy płacić. W dodatku możemy je odbywać nie wychodząc z domu!

 

Masaż wodny pobudza krążenie krwi, a tym samym poprawia stan tkanek podskórnych i skóry. Pomaga w dolegliwościach mięśniowych, przynosi ulgę przy bólach stawów i kręgosłupa. Regeneruje nadwątlone siły, relaksuje i koi nerwy, niwelując stany napięcia. A także sprawia mnóstwo przyjemności!

Relaks dla leniwych

To żart – masująca kąpiel w wannie pomoże każdemu. A ponieważ na rynku znajdziemy coraz więcej prostych modeli jednoosobowych, wielki salon kąpielowy nie jest nam niezbędny. Wystarczy 5 m2 i wydajna wentylacja. W przypadku systemów działających w obiegu zamkniętym nie ma znaczenia nawet ciśnienie wody w domowej instalacji. Ważniejsze, by urządzenie zamontowała autoryzowana ekipa. Musimy też pamiętać o zachowaniu łatwego dostępu do oprzyrządowania, który ułatwi konserwację systemu.

 

Najpopularniejsze warianty terapii wodnej w poziomie to masaż wodny (za pomocą strumienia prostego lub rotacyjnego, nazywanego śrubowym), powietrzno-wodny oraz powietrzny, tzw. perełkowy. Coraz więcej zwolenników ma też efektywny masaż ultradźwiękowy. Dzięki przenośnym matom możemy też skorzystać z kąpieli ozonowej, pobudzającej tkanki dzięki działaniu aktywnego tlenu.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny