Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Meble i akcesoria łazienkowe
Ostatnie, ale niepoślednie – w wystroju łazienki równie istotne, jak urządzenia sanitarne. Bo oprócz tego, że powinny być atrakcyjne, wygodne w codziennym użytkowaniu i wyjątkowo trwałe, mają też inną, ważną dla ogólnej wymowy wnętrza rolę: muszą ukryć wszystko to, co ma pozostać w ukryciu

Meble i akcesoria łazienkowe
(fot. HTH)
Zakup mebli i akcesoriów do łazienki odbywa się zwykle na końcowym etapie jej aranżacji. Wielu z nas pozostawia na ostatnią chwilę nie tylko wycieczkę do sklepu, ale także decyzję o tym, jakie umeblowanie doda naszemu salonowi kąpielowemu najwięcej urody. Dlaczego? Bo zwykle brak nam czasu na spokojne zastanowienie, a poza tym, wstyd przyznać, o meblach i łazienkowych dodatkach na etapie projektu często po prostu zapominamy.

 

To prawda, że im lepsze planowanie, tym doskonalszy ostateczny efekt. Ale nawet poniewczasie nie warto załamywać rąk. Jeśli naszą łazienkę wykończyliśmy i wyposażyliśmy w stylu klasycznym, zharmonizowanym i dość zachowawczym – a jest to ulubiony przez Polaków model aranżacyjny – może się okazać, że „niechcący” stworzyliśmy idealne tło dla meblarskich eksperymentów. Proste formy urządzeń sanitarnych i stonowana gama kolorów: biel, beże, szarości – taka scenografia przyjmie chętnie zarówno szafki z barwnego lakierowanego MDF, jak i pokryte patyną dębowe antyki. Wybór należy do nas. Zatem – do dzieła!

Młoda moda

Nowoczesność to dziś prostota i lekkość formy: geometryczne linie podwieszanych szafek, modne komody i konsole na subtelnych nóżkach. To jednolita, ale żywa kolorystyka i miłe w dotyku powierzchnie, które dzięki warstwom ochronnym skutecznie stawiają czoła wodzie, a także gąbce i łagodnym detergentom. To również bogactwo rozwiązań funkcjonalnych: szufladki, przegródki, systemy bezuchwytowe i cichego domykania. Wreszcie humor w dodatkach – nowoczesna łazienka toleruje żywe kolory i tworzywa sztuczne.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny