Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Planujemy przestrzeń dzienną
Formalnie czy nieoficjalnie, reprezentacyjnie czy raczej swojsko i przytulnie? Jak urządzić salon – wielofunkcyjną przestrzeń, w której krzyżują się ścieżki i upodobania wszystkich domowników? Odpowiedź jest prosta: komfortowo, pięknie i po swojemu!

Planujemy przestrzeń dzienną
(fot. de Sede)
Jeśli uważnie przyjrzymy się samym sobie, nasze działania z pewnością uwieńczy sukces. Aranżacja będzie bowiem idealna tylko wtedy, gdy sprosta naszym codziennym zwyczajom i oczekiwaniom. Co najczęściej robimy – lub chcielibyśmy robić – w salonie? Przesiadywać przy ogniu, słuchać muzyki w wygodnym fotelu, rozgrywać rodzinne turnieje scrabble` a czy może śledzić telewizyjne newsy leżąc na wygodnej kanapie… I oto mamy odpowiedź na pytanie, który element w naszym salonie powinien być najważniejszy. Elegancję i reprezentacyjny sznyt zapewni bogata oferta mebli, dodatków i materiałów wykończeniowych.

 

Na wszystko jest sposób. Małe wnętrze warto otworzyć na inne pomieszczenia: jadalnię, kuchnię, hol. Dodadzą mu przestrzeni jasne kolory i monolityczne, wtopione w tło umeblowanie, a także odpowiednie oświetlenie. Wydaje się, że równie trudno zagospodarować salon bardzo duży, o jakim marzą właściciele niewielkich domków; w rozległej przestrzeni „giną” meble i dekoracje. Ale taką przestrzeń można przecież podzielić. Najłatwiej to zrobić wyznaczając kilka odrębnych stref funkcjonalnych, na przykład wypoczynkową, telewizyjną i biblioteczną.

 

Narzędzi podziału jest wiele: można zbudować ceglaną lub fornirowaną ściankę, trejaż dla roślin, postawić parawan albo odpowiednio ustawić meble. Sofa nie musi stać karnie pod ścianą; wraz z miękkim dywanem, fotelami i stolikiem kawowym może tworzyć prawdziwą wyspę relaksu. W sklepach znajdziemy też sporo mebli wykończonych równie pieczołowicie z każdej strony – one także przydadzą się jako elementy wytyczające salonowe granice.

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny