Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Umywalka, sedes, bidet
Umywalka, sedes i towarzyszący im coraz częściej bidet to „łazienkowy elementarz” – zestaw podstawowy, bez reszty oddany swoim funkcjom. Jednak mimo ściśle sanitarnego charakteru, urządzenia te w nowoczesnym wydaniu mogą mieć swój udział w dziele dekoracji wnętrza.

Sztuka wyboru

Umywalka, sedes, bidet
(fot. Roca)
W urządzenia sanitarne warto zaopatrywać się kompleksowo, dobierając jednocześnie cały zestaw. Wielu producentów oferuje bogate kolekcje sprzętów w różnych wersjach użytkowych; zwykle możemy wybrać rozmiar umywalki, sposób jej montażu (na szafce, w blacie, na stelażu, postumencie lub półpostumencie), a także stojącą lub podwieszaną wersję miski ustępowej i bidetu.

 

Dobór urządzeń z jednej linii wzorniczej zapewnia stylistyczny porządek i harmonię wystroju łazienki. Gwarantuje też jednolitość kolorystyki, ale tylko pod warunkiem, że nasze zakupy będą pochodzić z jednej dostawy, czyli z jednej partii produkcyjnej. Nawet sprzęty z tej samej firmy, jeśli wyprodukowano je w dużym odstępie czasu, mogą minimalnie różnić się od siebie odcieniem, dlatego łazienkę warto zagospodarowywać planowo.

 

Od zasady jednorodności jest jeden wyjątek. To umywalka. Wybór modelu z odmiennego tworzywa, w nieco innym stylu i kolorze, niż reszta wyposażenia, może okazać się rozwiązaniem bardzo efektownym. Wprawdzie w świecie sanitariatów ze względów higienicznych i technicznych wciąż króluje ceramika, ale już w dziedzinie umywalek swoboda materiałowa jest znacznie większa. Kompozyty kamienne, szkło, drewno i stal – każde z nich ma swoją specyfikę i w inny sposób inspiruje wyobraźnię projektantów.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny