Ocieplenie poddasza pianą PUR - zalety aplikacji

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ocieplenie poddasza pianą PUR - zalety aplikacji

Skuteczne zatrzymywanie temperatury w budynku to klucz do wydajnego gospodarowania energią. Dobra izolacja ścian i poddasza decyduje o kosztach eksploatacji budynku oraz komforcie życia w nowym domu. Szczególną uwagę należy zwrócić na ocieplenie poddasza. To przez poddasze można utracić nawet 30% ciepła. Jest to również zwykle przestrzeń użytkowa, w której żyjemy i oczekujemy ciepła zimą i chłodu w upalne lato. Kluczem dobrej izolacji jest wybór odpowiedniego materiału do izolacji i technologii jego montażu.

aktualizacja: 2022-04-22 05:07:14

Jaki materiał do izolacji poddasza

Jak w każdej branży, również w systemach izolacji technologia podsuwa coraz nowsze i skuteczniejsze rozwiązania. Jednym z nich jest natryskowa piana PUR. Czym jest i dlaczego warto ocieplić poddasze pianą PUR? Lista zalet tej metody jest długa. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Szczelność izolacji - pieniądze i komfort

Pianka PUR po zaaplikowaniu zwiększa swoją objętość, dokładnie wypełniając każdą przestrzeń i szczelinę. Dzięki temu zapewnia warstwę izolacji pozbawioną mostków termicznych. Oznacza to brak utraty ciepła, a w konsekwencji - mniejsze rachunki za ogrzewanie. Ta zaleta ma również duże znaczenie latem. Szczelna izolacja nie pozwala przedostać się do środka ciepłemu powietrzu z zewnątrz, utrzymując chłód w pomieszczeniach użytkowych poddasza.

Zalety natryskowego sposobu aplikacji widoczne są szczególnie przy trudnych konstrukcjach dachu. Montaż izolacji stanowiącej gotowe płyty może być sporym wyzwaniem, a każdy błąd powoduje obniżenie wydajności ocieplenia. Aplikacja pianki PUR pozwala na stworzenie precyzyjnej izolacji, bez względu na kształty i kąty występujące na poddaszu. Co więcej, położenie warstwy pianki natryskowej nie wymaga żadnych dodatkowych elementów montażowych, a cały proces trwa zwykle jeden dzień.

Brak mostków termicznych przy skomplikowanych konstrukcjach
Brak mostków termicznych przy skomplikowanych konstrukcjach - źródło Crossin
Szczelna aplikacja dla każdej powierzchni
Szczelna aplikacja dla każdej powierzchni - źródło Crossin

Izolacja na długie lata

Przy planowaniu ocieplenia warto wziąć pod uwagę trwałość danego rozwiązania. Piana nie traci swoich właściwości izolacyjnych z upływem lat, jak również nie osiada i nie osuwa się. Zastosowanie pianki PUR daje gwarancję, że izolacja będzie spełniała swoje zadanie przez cały okres użytkowania domu.

Optymalna grubość warstwy izolacyjnej

Warstwa pianki natryskowej, potrzebna do skutecznego ocieplenia poddasza, ma stosunkowo niedużą grubość. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pomieszczeń, w których każdy centymetr przestrzeni jest ważny. Dla przykładu, aby uzyskać wymagany obecnymi przepisami współczynnik przenikania ciepła dla dachów i stropodachów, U = 0,15 W/(m2K), przy zastosowaniu piany Crossin Attic Soft wystarczy grubość zaledwie 25 centymetrów.

Piana PUR - w trosce o zdrowie

Piana PUR to materiał od lat wykorzystywany w wielu produktach, z których korzystamy na co dzień. Obecny jest w naszych domach w meblach, materacach, lodówkach, a także w siedzeniach czy kokpitach samochodów. Dzięki swoim właściwościom jest przyjazny dla alergików. Dodatkowo piana Crossin Attic Soft przeszła badania potwierdzające odporność na rozwój pleśni i grzybów. Ponieważ jest również środowiskiem nielubianym przez gryzonie, jej zastosowanie pozwala uniknąć niechcianych w domu mieszkańców, takich jak myszy czy kuny.

Profesjonalne wykonanie izolacji

Piana PUR to materiał przetwarzany w trakcie aplikacji. Uzyskanie parametrów technicznych określonych w deklaracji właściwości użytkowych producenta zależy od wiedzy, doświadczenia oraz sprzętu wykorzystywanego przez wykonawcę. Warto zatem korzystać z firm rekomendowanych przez producenta. Ciągłe szkolenia i podnoszenie kwalifikacji zapewniają profesjonalny i dokładny montaż.

Pomoc i bezpłatne konsultacje

Autoryzowani wykonawcy Crossin wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów. Jako eksperci pomagają w wyborze najlepszego rozwiązania i zapewniają profesjonalną i skuteczną aplikację.

Warto skorzystać z darmowej konsultacji i wyceny.

Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie crossin.pl lub zadzwonić na infolinię +48 665 000 888.

PROFESJONALNA IZOLACJA - WARTO ZAPAMIĘTAĆ:

  1. Pianka PUR powstaje w wyniku kontrolowanej przez wykonawcę reakcji płynnych komponentów, w specjalistycznym urządzeniu (reaktorze) do natrysku.
  2. Uzyskanie parametrów technicznych izolacji określonych w Deklaracji Właściwości Użytkowych wydanej przez producenta, zależą od wiedzy, doświadczenia oraz sprzętu wykorzystywanego przez wykonawcę izolacji.
  3. W przypadku pianki Crossin Attic Soft, wykonawcą izolacji jest firma autoryzowana przez producenta systemu, gwarantująca bezbłędny profesjonalny montaż.
  4. Producent systemu Crossin dba o regularne szkolenia zapewniające ciągłe podnoszenie kwalifikacji Autoryzowanych Wykonawców Izolacji Natryskowych oraz dokonuje audytów swoich Partnerów.
  5. Produkty Crossin to najwyższej klasy parametry techniczne i aplikacja przez wykonawców sprawdzonych przez producenta systemu.

Na zdjęciu otwierającym: Skuteczna izolacja poddasza - źródło Crossin


infolinia +48 665 000 888
www.crossin.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje