Dlaczego warto wybrać beton komórkowy?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego warto wybrać beton komórkowy?

Od wielu lat najpopularniejszym sposobem realizacji ścian budynku jest zastosowanie betonu komórkowego. Nowoczesny system budowania z betonu komórkowego stale ewoluuje i ma już prawie 100-letnią tradycję. Ma wiele walorów, dzięki którym znakomicie się sprawdza w wykonawstwie oraz w trakcie użytkowania budynków. Beton komórkowy stosuje się do budowy różnorodnych budynków.

Do ścian nośnych zewnętrznych i wewnętrznych oraz działowych. Materiał ten pozwala zatrzymać ciepło w budynku, co ma korzystny wpływ na jego energooszczędność. Co to oznacza? Beton komórkowy jest materiałem o porowatej strukturze. Pory powietrza stanowią około 80% jego objętości (stąd jego nazwa).

Komórkowa struktura materiału powoduje, że materiał ma niską masę i bardzo dobrą izolacyjność termiczną. Jest materiałem jednorodnym, więc jego parametry są w każdym kierunku takie same. Znacząco ogranicza ucieczkę ciepła z budynku. Co istotne, beton komórkowy jest materiałem konstrukcyjnym. Jego mineralny szkielet jest bardzo mocny.

Produkowany jest z naturalnych surowców, które decydują o tym, że jest ekologiczny i przyjazny człowiekowi. Elementy murowe z betonu komórkowego odpowiadają współczesnym trendom budowania energooszczędnych budynków. Mają dokładne wymiary, są łatwe w obróbce, mają niewielką masę, przez co elementy murowe mogą mieć większe wymiary i są materiałami pełnymi (bloczkami, a nie pustkami), dlatego łatwo i szybko się z nich buduje.

Ze względu na właściwości materiału porowatego, ściany z betonu komórkowego zimą nie promieniują chłodem, a latem się nie nagrzewają. Przy mocowaniu jakichkolwiek przedmiotów do ścian dobór łączników jest łatwy, a wykonanie mocowania czyste. To tylko niektóre powody, by wybrać ten materiał na swój ciepły, nowoczesny i trwały dom.

Przedstawiamy 7 zalet stosowania betonu komórkowego na ściany domu

  • Niewielka gęstość objętościowa sprawia, że beton komórkowy jest doskonałym izolatorem cieplnym.
  • Z betonu komórkowego możemy bez obaw budować ściany zewnętrzne jednowarstwowe. Jeżeli bloczki będą dokładne wymiarowo i dobrej jakości, zapewnią przegrodzie zadowalającą izolacyjność i wytrzymałość.
  • Ściany z betonu komórkowego "oddychają" - są przepuszczalne dla pary wodnej.
  • Beton komórkowy akumuluje ciepło, wolno wyziębia się zimą, jest chłodny latem.
  • Bardzo szybko się muruje. Bez problemu poddaje się obróbce. Żłobienie bruzd pod instalacje czy przycinanie jest niezwykle łatwe. Dzięki temu bez problemu nadamy ścianom czy otworom okiennym pożądany przez nas wymiar.
  • Beton komórkowy jest materiałem całkowicie mrozoodpornym i niepalnym. Wraz z upływem czasu nie pogarszają się jego właściwości techniczne.
  • Niektóre firmy oferują kompletne systemy budowy domu.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Redakcja BD
fot. Tomasz Rybarczyk

Zdaniem naszych Czytelników

time image

17 Lut 2020, 13:57

17 godzin temu, Gość STEFAN napisał: Witam jaki beton komorkowy ktos doradzi do budowy domu mam do wyboru H+H Gold 11.50za szt Termobet10.40 szt czy jakis inny moze ktos poleci Beton komórkowy czy firmy X czy Y to taki sam  beton komórkowy. Kupuj tańszy.

time image

17 Lut 2020, 11:55

obejrzyj oba na żywo na placu, zapakowane do wysyłki do klienta. Które są bardziej wyszczerbione, popękane, słabiej lub niedbale zapakowane? Jak oba takie same, to bierz tańsze.

time image

Gość STEFAN

16 Lut 2020, 20:33

Witam jaki beton komorkowy ktos doradzi do budowy domu mam do wyboru H+H Gold 11.50za szt Termobet10.40 szt czy jakis inny moze ktos poleci

Producenci materiałów ściennych przez pewien czas dążyli do rozwiązań jednowarstwowych. Wymagania z upływem lat się zmieniły a poprzeczka podniesiona wyżej. Teraz bez dodatkowej warstwy izolacji już nie da się spełnić wymagań dla przegród po roku 2021. Ściana trójwarstwowa ...

time image

Gość Adam

10 Paź 2019, 12:41

Jeden z najlepszych materialow na rynku. Dla scian trojwarstwowych to po prostu rewelcja.

time image

24 Lut 2011, 21:34

Cytat święta racja co napisałeś, wszyscy się zachłystują zarówno gazobetonem jak i ścianami jednowarstwowymi a ja bym nigdy ich nie zrobiła we własnym domu nawet gdyby mi dopłacali. Gazobeton chłonie wilgoć jak nie wiem co, a w dodatku ...

time image

24 Lut 2011, 21:23

Cytat święta racja co napisałeś, wszyscy się zachłystują zarówno gazobetonem jak i ścianami jednowarstwowymi a ja bym nigdy ich nie zrobiła we własnym domu nawet gdyby mi dopłacali. Gazobeton chłonie wilgoć jak nie wiem co, a w dodatku ...

time image

18 Lut 2009, 09:52

święta racja co napisałeś, wszyscy się zachłystują zarówno gazobetonem jak i ścianami jednowarstwowymi a ja bym nigdy ich nie zrobiła we własnym domu nawet gdyby mi dopłacali. Gazobeton chłonie wilgoć jak nie wiem co, a w dodatku jak nie jest starannie położony to parametry ...

time image

Gość Deggial

18 Lut 2009, 09:14

Szkoda że nie porównano gazobetonu do np. ceramiki. A co z nasiąkliwością? Co z błędami przy wykonywaniu ścian jednowarstwowych (zaprawa ciepłochronna czy klej?). Poza tym argument kumulacji ciepła jest trochę zbyt szumnie tu pokazany bo z tego co pamiętam ceramika w tym względzie ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny