Dwa nowe rozwiązania MS więcej niż OKNA

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Dwa nowe rozwiązania MS więcej niż OKNA

Nawet najlepsze okna mogą stwarzać poważne kłopoty jeżeli zostaną źle zamontowane. Przenikanie zimna i wilgoci, rozwój grzybów, wypaczenie profili… to tylko kilka z możliwych konsekwencji. Aby pomóc wykonawcom w przeprowadzeniu prawidłowego mocowania stolarki oraz jej transporcie, MS więcej niż OKNA wprowadza do oferty nowe akcesoria - kotwy przeznaczone do systemów Salamander i specjalne paski do przenoszenia okien.

aktualizacja: 2019-10-14 12:19:01

Choć wydaje się, że montaż stolarki okiennej nie powinien stwarzać doświadczonej ekipie większych problemów, okazuje się, że w praktyce bywa różnie. Lista możliwych do popełnienia błędów jest naprawdę długa, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę modne (i ciężkie) okna wielkogabarytowe. Jak pokazuje praktyka, zdecydowana większość (a według niektórych szacunków - nawet 90%) zgłaszanych problemów i usterek stolarki, wynika z nieprawidłowo przeprowadzonego jej montażu. Dlatego naprawdę warto zdecydować się na usługi wyłącznie autoryzowanych przez producenta, profesjonalnych wykonawców.

Nowe kotwy MS więcej niż OKNA

Aby maksymalnie ułatwić mocowanie okien ekipom montażowym, firma MS więcej niż OKNA wprowadziła do oferty innowacyjne rozwiązania. W tym dedykowane profilom Salamander kotwy montażowe.

"Kiedy mężczyzna otwiera kobiecie drzwi to..."
0:30

Dotychczas na rynku brakowało stalowych kotew do systemów Salamander, które moglibyśmy z czystym sumieniem polecić. Zdecydowaliśmy się więc opracować i wyprodukować je we własnym zakresie. Kotwa MS wykonana jest z blachy ocynkowanej o grubości 2 mm, co nadaje jej odpowiednią sztywność do montażu nawet bardzo wymagających konstrukcji. Zauważalnie większa długość (aż 220 mm) oraz odpowiednia perforacja pozwalają na wiercenie otworów pod kołki rozporowe, wkręty czy dyble w odpowiedniej odległości od krawędzi muru. W związku z tym, istnieje możliwość zamontowania okna nawet lekko wysuniętego poza ścianę (20-25 mm). Oczywiście przy jednoczesnym zapewnieniu prawidłowego podparcia montowanego okna. - wyjaśnia Artur Głuszcz, Dyrektor ds. Produkcji MS więcej niż OKNA.

Wykonane z blachy ocynkowanej o grubości 2 mm nowe kotwy montażowe MS mają aż 220 mm długości.
Wykonane z blachy ocynkowanej o grubości 2 mm nowe kotwy montażowe MS mają aż 220 mm długości. Są odpowiednio sztywne i wytrzymałe, nawet do montażu bardzo wymagających konstrukcji (fot. MS więcej niż OKNA)

Montaż przy wykorzystaniu nowej kotwy jest o tyle łatwiejszy, że dwie poprzeczne "fasolki" ułatwiają jej wygięcie. A to z kolei pozwala na bezproblemowe dopasowanie jej do rozmiaru szczeliny dylatacyjnej między oknem a murem. Kotwa powinna być zamontowana na całej szerokości ramy, przykręcona do wzmocnienia wkrętem do stali i zamocowana do muru na dwa kołki, dyble lub wkręty.

Chcąc zapewnić optymalną stabilność kotwy oraz zabezpieczyć ją przed wypięciem z zaczepu, niezbędne jest jej przykręcenie do wzmocnienia w ramie. Służy do tego najmniejszy otwór usytuowany najbliżej zaczepu skrzydełkowego. W przypadku montażu ramy do otwierania na zewnątrz, należy kotwę przykręcić do wzmocnienia przez otwór znajdujący się na środku zaczepu skrzydełkowego. Jeśli zaś stosujemy taśmy izolacyjne, należy delikatnie odgiąć końcówkę kotwy, by nie uszkodziła folii. - dodaje Artur Głuszcz.

Nowa kotwa MS konstrukcyjnie dostosowana jest do stolarki oferowanej przez markę. W tym do: okien w systemie 73 mm (MSline), okien i drzwi w systemie 82 mm (MSline+, WoodLook+, ALU LOOK, MS evolution [82]), a także do Patio HST.

Łatwiejsze przenoszenie okien z taśmami

Drugą nowością, jaką wprowadzili do oferty specjaliści MS więcej niż OKNA są specjalne taśmy ułatwiające przenoszenie nawet dużych i ciężkich okien. Odpowiednio zamocowane paski firmy EJOT mają nośność na poziomie nawet 250 kg. Pozwalają na podniesienie okna na wysokość ok. 10-15 cm nad podłoże i przeniesienie ich z wyprostowaną ręką i prostymi plecami. Jak dużym jest to ułatwieniem wie każdy montażysta.

Paski można zamontować do okna na dwa sposoby: wkręcając w ramę specjalne wkręty lub wykorzystując trzpień znajdujący się na klamrze paska. Aby wykorzystać trzpień, należy wykonać w ramie okna otwory o średnicy 10 mm lub skorzystać z otworów pod wkręt ościeżnicowy/dybel. Otwory można wykonać samodzielnie (wiertłem Φ6, a następnie rozwiercając na Φ10) pamiętając, że powinny one znajdować się dokładnie w osi wkrętów mocujących stalowe wzmocnienie, które również musi zostać przewiercone, tak by trzpień klinował się o stal, a nie tylko o ściankę PVC. Można też zlecić ich wykonanie producentowi. Po zakończeniu transportu wystarczy je zaślepić lub zakleić silikonem.

Specjalne paski ułatwiają przenoszenie nawet ciężkich i dużych okien.
Specjalne paski ułatwiają przenoszenie nawet ciężkich i dużych okien. Są łatwe w użyciu i bardzo wytrzymałe - przy odpowiednim montażu oferują udźwig na poziomie 250 kg (fot. MS więcej niż OKNA)

Paski do przenoszenia okien można zamontować również do ościeżnicy HST, jednak z uwagi na ciężar przeszklenia sugerujemy przypięcie ich podwójnie (po dwa na każdą stronę). Należy przy tym pamiętać, że w ramie HST bez skrzydła aktywnego, ciężar rozłożony jest nierównomiernie. Aby więc zapobiec wygięciu się progu oraz górnego elementu ramy, powinno się chwytać drzwi również w środkowej części np. przy pomocy przyssawek do szyby. - wyjaśnia Artur Głuszcz.

Firma powiązana:
MS więcej niż OKNA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny