Ruukki® Classic Design - klasyczne pokrycie w nowej odsłonie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Ruukki® Classic Design - klasyczne pokrycie w nowej odsłonie

Najnowsza linia Ruukki® Classic Design charakteryzuje się nietuzinkowym wzornictwem, znakomicie wpisującym się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje. Oczywiście nowe panele Ruukki to również wyjątkowa trwałość, jakość oraz najnowsze rozwiązania, przekładające się m.in. wygodę montażu i użytkowania.

aktualizacja: 2021-09-24 05:51:59

Oferowane przez Ruukki Polska panele mogą być gładkie (wersja Ruukki® Classic Design C), z mikroprofilowaniem (Ruukki® Classic Design M) lub przetłoczeniem wzdłużnym (Ruukki® Classic Design D). Dzięki temu ich finalną estetykę można dopasować do indywidualnych preferencji lub idealnie dobrać do charakteru budynku. Panele gładkie i z mikroprofilowaniem dostępne są w trzech szerokościach: 475 mm, 355 mm oraz 271 mm, zaś z przetłoczeniami wzdłużnymi w jednej - 475 mm. Ich długość może wynosić od zaledwie 200 mm do aż 10 000 mm. Co ciekawe, panele o różnych szerokościach oraz odmiennych opcjach wykończenia można łączyć ze sobą na jednej połaci dachowej, dzięki czemu można uzyskać na dachu niepowtarzalny efekt.

Do nowej linii paneli firma Ruukki oferuje idealnie dopasowane obróbki blacharskie, system rynnowy (rynna półokrągła, kwadratowa lub ukryta) oraz niezbędne akcesoria dachowe. Na spodnią stronę arkuszy Ruukki® Classic Design można aplikować specjalną włókniną mającą właściwości wyciszające (dotyczy paneli o minimalnej długości 800 mm). Włóknina znakomicie tłumi dźwięk uderzającego w dach deszczu, gradu oraz gwałtownych podmuchów wiatru.

Ruukki® Classic Design zachwyca przemyślaną kolorystyką. Do wyboru mamy elegancką czerń, stonowany grafit, jasną szarość, uniwersalny antracyt oraz nasycony brąz. W tych samych kolorach dostępna jest także wykonana ze stalowej blachy podbitka Soffit, umożliwiająca eleganckie wykończenie dachu.

Panele te zostały wykonane ze stali powlekanej organiczną powłoką GreenCoat® wykorzystującą opatentowaną technologię BT (Bio-based technology). Ciekawe jest to, że znaczną część pierwotnie znajdujących się w nich tradycyjnych związków ropopochodnych zastąpiono bezpiecznym dla środowiska szwedzkim olejem rzepakowym.

Blacha na rąbek stojący Ruukki® Classic Design występuje w klasie jakości Ruukki 50, która oznacza, że na ten produkt udzielana jest 50-letnia gwarancja techniczna oraz 25-letnia gwarancja estetyczna.

Więcej informacji na: www.ruukkidachy.pl/ruukki-classic-design

Może cię zainteresować
BauderECO - ekologiczna termoizolacja dachu Płynna membrana Hyperdesmo - system do renowacji wyeksploatowanych pokryć dachowych Membrany dachowe premium dla doskonałej izolacji dachu Prawidłowa wentylacja dachu wykonanego z pokrycia stalowego Dach płaski wentylowany czy niewentylowany? Które rozwiązanie jest lepsze w budynku mieszkalnym? Czym pokryć nowoczesny dom o bryle stodoły? Zasady poprawnego montażu okna dachowego Co to jest blachodachówka hybrydowa i jak się ją montuje? Jakie wybrać rolety do okien dachowych? Co to są kratownice drewniane i gdzie je stosować? Jak prawidłowo położyć folię paroizolacyjną? Jak obrobić komin z blachy trapezowej? Jak podnieść komfort mieszkania na poddaszu? Rynny stalowe - czy to dobry wybór? Konstrukcyjne łuki z drewna gięto-klejonego Jaką blachę użyć do wykończenia elewacji? Co jest ważne przy układaniu blachy dachowej z posypką skalną? Różnice pomiędzy systemami rynnowymi z PVC i stali powlekanej Bezpieczne poddasze - niepalna wełna i ogniochronne płyty g-k Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto. Oto sposób na obniżenie podatku od deszczu Skuteczna hydroizolacja dachu płaskiego za pomocą membrany PVC Czy blachodachówka pasuje na dach drewnianego domu? Jaka papa na deskowanie? Jak doświetlić pomieszczenia domu z płaskim dachem? 10 kluczowych powodów, by wymienić stare okno dachowe w 2024 roku Co to jest drewno klejone? Jaka jest trwałość dachu krytego gontem bitumicznym? Pokrycia z kruszywem skalnym, czy to rozwiązanie sprawdzi się na każdym dachu? Jakie odległości zachować montując haki do rynny?
Zobacz więcej Zwiń
Firma powiązana:
Ruukki Polska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!