Dom w sansewieriach z dachówką TITANIA marki CREATON według projektu ARCHON+

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Dom w sansewieriach z dachówką TITANIA marki CREATON według projektu ARCHON+

Dom jednorodzinny, zrealizowany według gotowego projektu biura ARCHON+, z dachem czterospadowym wykonanym z dachówki ceramicznej TITANIA marki CREATON przykuwa uwagę jakością użytych materiałów. Zachwyca konsekwencją w aranżacji i spójną, przemyślaną kolorystyką. Klasyczny w formie projekt - dzięki konsekwentnej realizacji przez inwestorów wizji swojego wymarzonego miejsca na ziemi - zyskał stylowy, niepowtarzalny charakter.

aktualizacja: 2021-02-12 11:31:22

Dom powstał na bazie projektu gotowego, jednak emanuje wyjątkowością. Zwraca uwagę wysokim poziomem wykonania, starannością w doborze materiałów wykończeniowych, dbałością o najdrobniejszy szczegół. Jest też dowodem na to, że nowoczesność może być klimatyczna, a konsekwencja w aranżacji niebanalna. Budynek jednorodzinny z poddaszem użytkowym o powierzchni 165 m2 otrzymał oprawę z jasnego tynku i naturalnych okładzin elewacyjnych z kamienia i drewna. Klasyczna bryła domu prezentuje się dzięki temu niezwykle efektownie.

Kolorystyka elewacji nawiązuje do wnętrza domu. Urzeka ono jasnością, ale przede wszystkim harmonią barw i spójnością stylistyczną. To autorska koncepcja właścicieli, pieczołowicie przemyślana i dopracowana.

- Dom postrzegamy jako spójną całość, bez względu na to, w jakim stylu jest urządzony. W naszym przypadku wygląd domu jest nierozerwalny z wnętrzem, uzupełnia się. Bardzo tego pilnowaliśmy - tak o tworzeniu swojego wymarzonego domu mówią właściciele, państwo Natalia i Marek. Inwestorom udało się uzyskać niezwykle przyjemną, spokojną oraz odprężającą atmosferę we wnętrzach, która została dodatkowo podkreślona za pomocą łagodnej, pastelowej kolorystyki. Estetyczny, dekoracyjny umiar przełożył się natomiast na wrażenie swobody i przestronności.

- Ten konkretny projekt w pierwszej kolejności przykuł naszą uwagę od strony wizualnej. Elewacja idealnie wpasowała się w nasz styl, a kiedy okazało się, że wnętrze domu również spełnia nasze oczekiwania, wiedzieliśmy, że według tego projektu zbudujemy nasz wymarzony dom - wspominają. Pamiętają dobrze godziny spędzone przed komputerem i magazynami wnętrzarskimi w poszukiwaniu pomysłów i inspiracji na urządzenie wnętrz. Ich wystrój i klimat to głównie zasługa pani domu. Domeną pana domu były z kolei sprawy techniczne, co okazało się równie trudnym zadaniem.

Dom w sansewieriach z dachówką TITANIA marki CREATON według projektu ARCHON+
Dom w sansewieriach z dachówką TITANIA marki CREATON według projektu ARCHON+

Inwestorzy konsekwentnie trzymali się swojej zasady, że tylko nowoczesne rozwiązania i najlepszej jakości materiały niezawodnie służą przez lata. Dlatego właśnie jedną z takich decyzji był wybór na pokrycie dachu dachówki ceramicznej TITANIA marki CREATON, która wyróżnia się dużym formatem i klasyczną falą. Doskonałe parametry funkcjonalne pokrycia dają poczucie pewności i bezpieczeństwa domownikom, czego potwierdzeniem jest otrzymana przez inwestorów gwarancja na zakupiony produkt wynosząca aż do 50 lat.

W przypadku takiej bryły dach odgrywa ogromną rolę, dlatego właściciele zdecydowali się zaufać poleconej przez znajomych firmie dekarskiej. Wiedzieli, że w dużej mierze to od kunsztu dekarskiego wybranej ekipy będzie zależał ostateczny efekt wykonanej pracy na dachu. Wyszło perfekcyjnie. Ponadczasowa forma dachówki holenderki płaskiej tworząc zgodnie z założeniami zakupionego w biurze projektu połać o nachyleniu 38 st. nadaje elegancji i reprezentacyjności budynkowi.

- Rezydencjonalny charakter domu podkreśla rozłożysty, czterospadowy dach z lukarnami - zaznacza architekt Monika Lisowska-Łętocha, dyrektor pracowni projektowej ARCHON+. Zwraca uwagę, że modny, matowy wariant dachówki ceramicznej TITANIA z powierzchnią angobowaną NUANCE idealnie koresponduje z jasnym tynkiem oraz drewnianą stolarką. Wyrazistej barwie dachówki podporządkowany został również wybór kolorystyki innych elementów architektury, jak chociażby ogrodzenia czy nawierzchni ogrodowej.

Dach pokryty dachówką ceramiczną TITANIA marki CREATON
Dach pokryty dachówką ceramiczną TITANIA marki CREATON

Dom zyskuje również dzięki scenerii. Wśród intensywnej zieleni i strzelistych brzóz, które tak lubią właściciele, prezentuje się malowniczo. Zwraca uwagę przechodniów zarówno przy pełnym słońcu w pogodny dzień, jak i wieczorem - nastrojowo oświetlony lampami zewnętrznymi. Na tle tego otoczenia wyróżnia się okazały dach. Doskonała jakość wybranej dachówki TITANIA, jej odporność na różne warunki atmosferyczne pozwoli zachować przez długi czas atrakcyjny wygląd całego budynku.

Przedstawiony dom stanowi przykład realizacji gotowego projektu, który znakomicie łączy stylowość, komfort oraz dbałość o wszystkie detale. Każde z zastosowanych rozwiązań w pełni współgra z pozostałymi, dzięki czemu finalny efekt zachwyca swoim charakterem. To dom zaplanowany z głową, w którego urządzenie włożono również serce.

Więcej informacji o dachówkach ceramicznych marki CREATON z gwarancją do 50 lat można znaleźć na www.creaton.pl.

Firma powiązana:
CREATON Polska sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje