Realizacja projektu Willa Parkowa z dachówką TITANIA marki CREATON

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Realizacja projektu Willa Parkowa z dachówką TITANIA marki CREATON

Pejzaż architektoniczny Polski czasów PRL-u był zdominowany przez tzw. "klocki olbrzyma". Potem, dość banalna w formie zabudowa została nieco "zasłonięta" przez realizacje, których jakość urbanistyczna również często nie była zadowalająca. Dlatego dziś cieszą wyróżniające się z tego tła domy o bezpretensjonalnej architekturze. Ich dodatkowym atutem jest stosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych, zwiększających trwałość budynku, a zarazem pozwalających wydobyć walory estetyczne nawet ze standardowego projektu.

aktualizacja: 2020-09-11 11:38:44

Typowy nietypowy

Przedstawiona realizacja wywodzi się z typowego projektu - Willi Parkowej, autorstwa architekta Michała Gąsiorowskiego z pracowni MG Projekt. Jest to element dłuższej linii projektowej, posiadającej kilka wersji Rezydencji Parkowych. Budynek już na pierwszy rzut oka prezentuje się oryginalnie i przypomina nieco domy amerykańskie z zamożniejszych przedmieść.

Jednak wbrew początkowemu wrażeniu, nie jest to rezydencja typowa. Przy bliższym zapoznaniu się z koncepcją, okazuje się, że architekt zaprojektował elegancki dom w stylu europejskim, specjalnie dostosowany do potrzeb polskich rodzin i naszych realiów. Podobne odczucie mieli inwestorzy, którzy ujęli to następująco:

O wyborze projektu zadecydował przede wszystkim wygląd domu oraz jego wnętrz. Szybko doszliśmy do wniosku, że rozkład pomieszczeń i metraż jest dla nas idealny, a to rzadko się zdarza. Z reguły ludzie kupują projekt, który pod wieloma względami nie odpowiada oczekiwaniom i mocno go później modyfikują. Często w takim momencie traci on na swojej atrakcyjności i to, co widzimy w ostatecznej wersji, już tak nie zachwyca. Dla nas Willa Parkowa była idealna od samego początku, dlatego staramy się realizować jej budowę w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału.

Willa Parkowa niekoniecznie w parku

Dzięki przemyślanemu projektowi, Willa Parkowa zapewnia mieszkańcom komfort i poczucie domowej przytulności. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 160 m2, a wewnątrz znajdziemy salon połączony z kuchnią i jadalnią, trzy sypialnie, dwie łazienki i szereg pomieszczeń pomocniczych. Poczucie przestronności potęgują olbrzymie przeszklenia, a także otwarcie na drugą kondygnację, w której miłośników otwartych przestrzeni usatysfakcjonuje efektowna antresola. Ta stylowa rezydencja, o ponadczasowym wzornictwie, zapewnia wygodne warunki życia dla całej rodziny.

Projekt oczywiście pozwala na dopracowanie poszczególnych elementów domu w różny sposób, jednak najlepiej prezentuje się w przedstawionym wariancie. Wykończenie jasnym tynkiem i dobór odpowiedniej faktury oraz kolorystyki pokrycia dachowego podkreśla klasyczną bryłę budowli i jej harmonijną, spójną stylistycznie sylwetkę.

Wbrew nazwie, budynek nie musi koniecznie być realizowany wśród wysokich drzew. Przedstawiony tu dom jest budowany w pewnym oddaleniu zarówno od wiejskiej zabudowy, jak i od parku czy większych skupisk drzew. W wybranym miejscu prezentuje się wspaniale, co dowodzi dużej uniwersalności projektu.

TITANIA na Willi

Jak mówią sami inwestorzy: "Wszystkie materiały wybieraliśmy sugerując się wizualizacjami", a decyzja o pokryciu dachowym nastąpiła po starannym rozważeniu różnych wariantów. Ostatecznie zdecydowali się na dachówkę TITANIA, kierując się przede wszystkim jej trwałością (producent udziela aż do 50 lat gwarancji), atrakcyjną ceną i estetyką. Z pewnością, biorąc pod uwagę walory techniczne pokrycia, był to wybór bardzo trafny.

Ceramiczna dachówka TITANIA zapewnia dużą szczelność i odporność dachu na warunki atmosferyczne. Dzięki specjalnej konstrukcji, dostosowuje się ona do niemal każdego kształtu i kąta nachylenia połaci. Cechuje ją też bardzo dobra jakość, ciekawy wygląd, dopracowana forma i odpowiednia twardość pozwalająca na komfortową obróbkę skomplikowanych elementów dachu. Ponadto duże wymiary dachówki wpływają na usprawnienie prac dekarskich, ograniczenie czasu pracy wykonawcy, a co za tym idzie, kosztów budowy. Atutem jest również dostępność dachówki w aż siedmiu barwach w wersjach glazurowanych lub angobowanych.

A tak podsumowali swój wybór inwestorzy: Oboje cieszymy się z podjętych decyzji. Zarówno czarny kolor, jak i spory rozmiar dachówki, świetnie pasują do tego projektu. Dachówka TITANIA zachowuje proporcje w stosunku do tak okazałej powierzchni dachu, a połysk dodatkowo sprawia, że dach sam skutecznie się czyści i ciągle wygląda doskonale.

Wybór dachówki ceramicznej TITANIA sprawił, że dach (oprócz ochronnej) pełni również funkcję reprezentacyjną. Oczywiście najlepiej będzie można to ocenić dopiero po zakończeniu budowy domu i aranżacji jego otoczenia. Jednak już teraz zachwyca pełen smaku kontrast między fakturą czarnego dachu a bielą gładkich ścian, wspaniale wpisujący się w złocisto-zielony krajobraz. Świetnie opisuje to właścicielka domu: Dziś, kiedy jesteśmy krok przed metą wiemy, że jest to nasz dom z marzeń. A marzenia warto spełniać!

Firma powiązana:
CREATON Polska sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje