Pokrycia dachowe Ruukki na domach w typie stodoły

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Pokrycia dachowe Ruukki na domach w typie stodoły

Popularnym trendem w budownictwie jednorodzinnym jest wznoszenie budynków w typie stodoły. Tego rodzaju domy uważa się za eleganckie i odpowiadające wyzwaniom współczesności i nowoczesnym gustom. Lekkości takim budynkom nadają duże przeszklenia, doświetlające wnętrza, zaprojektowane najczęściej od południowej strony. Domy w typie stodoły zazwyczaj cechuje klarowna, zwarta bryła, przykryta efektownym a jednocześnie maksymalnie prostym, dwuspadowym dachem.

aktualizacja: 2020-06-02 09:03:53

To właśnie ta charakterystyczna forma dachu odpowiada za skojarzenia tego rodzaju budynków ze stodołą. Oszczędna geometria zadaszenia, przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, pozwala uzyskać pożądany efekt nowoczesności.

Wrażenie prostoty podkreśla dodatkowo maksymalnie uproszczony kontur budynku - ściany i dwuspadowy dach często pozbawione są okapów - linia połaci dachowych, po załamaniu, płynnie przechodzi w linię ścian. Dziś rozwiązanie to przechodzi do głównego nurtu projektowego, stało się modne i pojawia się w coraz liczniejszych propozycjach architektów. Dach pozbawiony okapów znakomicie wpisuje się w obowiązujący w nowoczesnej architekturze minimalizm.

Dach bezokapowy idealnie łączy się z elewacją, rynną wkomponowaną w bryłę budynku. Dostępny na rynku system rynny ukrytej Siba Modern pozwala na ukrycie rur spustowych a widocznym elementem pozostaje maskownica dostępna w różnych opcjach wykończenia matowej i satynowej powłoki organicznej, a także w najpopularniejszych kolorach.

Marzenie o domu nowoczesnym, prostym i eleganckim łatwo zrealizujemy dzięki pokryciom dachowym Ruukki. Jako pokrycie dachowe domów w stylu stodoły doskonale sprawdzi się płaska blachodachówka modułowa Ruukki Hyygge, która podkreśli indywidualny charakter budynku. Prosta i elegancka forma płaskiej blachodachówki doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy architektoniczne, staje się elementem przyciągającym uwagę, ładnie wpisując budynek w naturalny krajobraz; jednocześnie tego rodzaju pokrycie zachowuje ideę przytulnego, bezpiecznego domu, daje wrażenie bezpieczeństwa, jakości i komfortu.

Płaska blachodachówka Ruukki® Hyygge charakteryzuje się nowoczesnością w skandynawskim stylu, wyróżniając się estetyką oraz rozwiązaniami zapewniającymi łatwy montaż i bezpieczne użytkowanie. Sposób montażu na dwa różne sposoby: z przetłoczeniami lub bez przetłoczeń daje możliwość montażu pokrycia dachowego uwzględniającego indywidualne upodobania inwestorów: w układach "na cegiełkę" albo liniowym - dla paneli z przetłoczeniem lub w układzie "na cegiełkę" - dla paneli bez przetłoczeń. Do wyboru są trzy modne kolory pokrycia: grafitowy, antracytowy i czarny.

Pokrycie dachowe Ruukki Hyygge, Projekt domu CYTRUS DOMYwStylu.pl (Pracownia DOMYwStylu.pl)
Pokrycie dachowe Ruukki Hyygge, Projekt domu CYTRUS DOMYwStylu.pl (Pracownia DOMYwStylu.pl)
Pokrycie dachowe Ruukki Hyygge, Projekt domu MALUTKI 2 DOMYwStylu.pl (Pracownia DOMYwStylu.pl)
Pokrycie dachowe Ruukki Hyygge, Projekt domu MALUTKI 2 DOMYwStylu.pl (Pracownia DOMYwStylu.pl)

Na dachach w stylu stodoły sprawdzi się również blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, która nie dość, że efektownie wpisze się w tradycję domów w stylu stodoły, to charakteryzuje się niezwykle szybkim i prostym montażem, niewymagającym zastosowania specjalistycznych narzędzi.

Blacha płaska ułożona na rąbek idealnie współgra z geometrią nowoczesnej architektury, a pokrycia dachowe z blachy na rąbek stojący Ruukki Classic doskonale prezentują się zarówno na dachach obiektów zabytkowych, stylowych rezydencji, jak i nowoczesnych budynków, stworzonych zgodnie z aktualnymi trendami panującymi w architekturze. Takie pokrycie jest bardzo trwałe, a przy tym estetyczne. Atutem jest też optyczna lekkość, jaką zyskuje nie tylko sam dach, ale również cały budynek.

Pokrycie dachowe Ruukki Classic, Projekt domu DENAR DOMYwStylu.pl (Pracownia DOMYwStylu.pl)
Pokrycie dachowe Ruukki Classic, Projekt domu DENAR DOMYwStylu.pl (Pracownia DOMYwStylu.pl)
Pokrycie dachowe Ruukki Classic, Projekt domu POGODNY 2 DOMYwStylu.pl (Pracownia DOMYwStylu.pl)
Pokrycie dachowe Ruukki Classic, Projekt domu POGODNY 2 DOMYwStylu.pl (Pracownia DOMYwStylu.pl)

Na zdjęciu otwierającym: Pokrycie dachowe Ruukki Classic, Projekt domu JEMIOLA 2 DOMYwStylu.pl (Pracownia DOMYwStylu.pl)

Firma powiązana:
Ruukki Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje