Dach pokryty gontem bitumicznym - ponadczasowe piękno w rustykalnym stylu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dach pokryty gontem bitumicznym - ponadczasowe piękno w rustykalnym stylu

Właściciele domów, którzy wybierają tradycyjne pokrycia dachowe, takie jak gonty, cenią sobie ponadczasowe - i niekłaniające się zmiennym trendom - piękno nieruchomości. Gonty bitumiczne łączą w sobie modną estetykę z nieśmiertelnym stylem, dlatego są świetnym wyborem na lata.

aktualizacja: 2019-03-07 11:54:46

Gont bitumiczny TECHNONICOL - najważniejsze zalety

Gonty bitumiczne z kolekcji RANCHO marki TECHNONICOL stanowią trwały, wytrzymały i piękny rodzaj materiału konstrukcyjnego, stosowany najczęściej do pokryć dachów skośnych o nachyleniu 12 stopni lub większym. Nowoczesne produkty to połączenie włókna szklanego i bitumu oksydowanego z granulkami bazaltowymi na wierzchu. Znajdujące się na spodzie paski kleju pod wpływem promieni słonecznych trwale łączą poszczególne płytki gontu, tworząc wytrzymałe i estetyczne pokrycie dachowe. Profesjonalnie ułożony gont zapewnia ciszę wewnątrz domu oraz wysoką odporność na wiatr.

Najmodniejsze wzory gontów bitumicznych

W kolekcji ATLANTIC - jednej z najmodniejszych serii wielowarstwowych gontów bitumicznych w Polsce - znajduje się minimalistyczna szara karpiówka w wersji kolorystycznej MADEIRA. Jedną z jej zalet jest niewielka powierzchnia, swoim układem przypominająca rybią łuskę lub koronkę, dzięki której łatwo ułożyć ją nawet na dachu o skomplikowanej konstrukcji i elementach zdobniczych (na przykład na lukarnach typu wole oko).

Karpiówka prezentuje się świetnie nie tylko w bardzo współczesnych projektach, ale także w modnych domach z bali i budynkach o klasycznej bryle, nadając im rustykalnego, swojskiego stylu. Prosta geometryczna forma, brak wyrazistych zdobień i stonowana, tradycyjna kolorystyka (antracyt, srebrzysta szarość, brąz) czynią z niej również idealne wykończenie dachów budynków o znaczeniu historycznym lub na takie stylizowanych. Seria jest objęta aż 60-letnią gwarancją.

W rustykalnych domach wznoszonych obecnie, coraz częściej zlokalizowanych w dużych miastach lub na przedmieściach, doskonale sprawdza się także karpiówka w kolorze łagodnej zieleni lub dwóch, kontrastujących ze sobą odcieniach brązu - z jednej strony te palety nadają budynkowi szlachetności, z drugiej świetnie wpisują się w miejską stylistykę. Nowoczesna technologia pozwala obecnie na produkcję z wykorzystaniem wytrzymałych i odpornych na warunki atmosferyczne surowców.

Inwestorzy, którzy planują budowę domu w estetyce dworkowej z rustykalną nutą oraz cenią sobie tradycyjny wygląd obiektów mieszkalnych, na pewno docenią gont bitumiczny z serii BEAVER SMILE, utrzymany w kolorystyce wyrazistej czerwieni. Ten typowy odcień, za sprawą eleganckiego i trwałego pokrycia, świetnie zaprezentuje się na dachu budynku i nigdy nie wyjdzie z mody.

Firma powiązana:
TECHNONICOL

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny