Monier BRAAS wprowadził gwarancję funkcjonalności na dwie membrany oraz trzy nowe folie wstępnego krycia

Monier BRAAS wprowadził gwarancję funkcjonalności na dwie membrany oraz trzy nowe folie wstępnego krycia

Monier BRAAS wprowadził gwarancję funkcjonalności na membranę Divoroll Maximum+ 2S oraz trzy nowe folie wstępnego krycia: Divoroll Universal+ 2S, Divoroll Kompakt 2S, Divoroll Top RU. Wynosi ona - w zależności od produktu - od 10 do 15 lat.

Monier BRAAS rozbudował swoje portfolio membran o nowe produkty: Divoroll Universal+ 2S, Divoroll Kompakt 2S, na które producent udziela 10-letniej gwarancji. Na kolejną nowość, Divoroll Top RU, oraz dobrze znaną już membranę Divoroll Maximum+ 2S gwarancja wynosi 15 lat.

W tym czasie producent systemów dachowych zobowiązuje się, że membrana dachowa – ułożona zgodnie z instrukcjami montażu pod pokryciem dachowym wykonanym z dachówki ceramicznej lub dachówki betonowej, użytkowana zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami, spełni wymogi hydroizolacyjności zgodnie z normą PL EN 13859 / PL EN 1928 (klasa W1). W przypadku, gdy membrana nie spełni wyżej wymienionych wymogów hydroizolacyjności, Monier BRAAS wymieni produkt oraz pokryje koszty prac dekarskich poniesione w związku z demontażem i ponownym montażem folii wstępnego krycia.

Wszystkie membrany objęte gwarancją posiadają zintegrowane pasy klejące ułatwiające prawidłowy montaż i klejenie poszczególnych pasów membran. Dodatkowo folie Divoroll+ 2S, Divoroll Maximum+ 2S oraz Divoroll Top RU są membranami czterowarstwowymi, które zapewniają niezwykle wysokie parametry wytrzymałościowe istotne przy układaniu membran na dachu.

Folie wstępnego krycia to jeden z istotniejszych elementów systemu dachowego. Odpowiadają za prawidłową cyrkulację pary wodnej. Z jednej strony nie dopuszczają do wnikania wody i wilgoci do wnętrza dachu. Z drugiej, dzięki właściwościom paroprzepuszczalnym, są odpowiedzialne za odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz.

Para wodna stanowi integralną część naszego otoczenia. W pomieszczeniach powstaje podczas kąpieli, gotowania, czy… oddychania. I o ile sama para wodna nie stanowi zagrożenia dla naszego dachu, o tyle jej kondensacja już może dać się mu we znaki. W skrajnych przypadkach, w wyniku zawilgocenia i rozwoju grzybów czy pleśni na drewnianych elementach konstrukcyjnych niezbędny będzie kosztowny remont. Żeby temu zapobiec, należy stosować wybraną, dopasowaną do rodzaju dachu, trwałą i przede wszystkim najwyższej jakości membranę.

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej Zobacz mniej

Firma powiązana: Braas

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz