Zawory ARCO z systemem antykamiennym i 25-letnią gwarancją

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zawory ARCO z systemem antykamiennym i 25-letnią gwarancją

ARCO, jeden z najważniejszych światowych producentów zaworów do wody, gazu i ogrzewania, działający na rynku od blisko 50 lat, stale ulepsza i powiększa swoje portfolio. Firma stawia na innowacje - każdego roku wprowadza na rynek nowe produkty, które wpływają na rozwój całego sektora instalacyjnego. Kluczem do sukcesu jest oferowanie wyrobów najwyższej jakości, dzięki zastosowaniu najlepszych surowców i zaawansowanemu procesowi produkcyjnemu. Pozwala to udzielać 25-letniej gwarancji na produkty z systemem antykamiennym VITAQ oraz 10-letniej na pozostały asortyment.

aktualizacja: 2021-12-01 09:23:29

ZAWÓR KĄTOWY LIPSTICK

Lipstick - to designerska wersja zaworu kątowego A-80, który zrewolucjonizował światowy rynek instalacyjny. A-80 to pierwsze zawory otwierane i zamykane na ¼ obrotu. Zawór, dzięki nowoczesnemu wzornictwu i wyrafinowanemu wyglądowi, oferuje rozwiązanie przeznaczone szczególnie do instalacji łazienkowych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów jakościowych i funkcjonalnych oraz rozwiązania z otwieraniem na ¼ obrotu.

Lipstick występuje w dwóch wersjach wykończenia: chromowane polerowane oraz czarne matowe. Wkrótce na rynku pojawią się także inne kolory: złoty, stalowy, biały i grafitowy. Wykonany jest z europejskiego mosiądzu CW617N, który w połączeniu z procesem odkuwania na gorąco gwarantuje, że Lipstick jest produktem o niezwykłej wytrzymałości i trwałości. Zawór jest ponadto zaopatrzony w system antykamienny VITAQ, który chroni przed osadzaniem się kamienia.

Zawór ARCO Lipstick
Zawór Lipstick został zaopatrzony w system antykamienny VITAQ, fot. ARCO.

ZAWORY STOP

Zawory serii STOP to wyroby mosiężne, które chronią wodę pitną przed zanieczyszczeniem. Jednym z typów są zawory zwrotne grzybkowe. Występują w dwóch wersjach: z zamknięciem metalowym oraz z zamknięciem VITAQ. Zawory STOP z metalowym grzybkiem są kompaktowe i charakteryzują się dużą wytrzymałością, mają ograniczający hałas system zamknięcia NBR, a także polimerowe prowadnice zmniejszające tarcie i zapobiegające blokowaniu się grzybka. Zawory z systemem VITAQ charakteryzują się dłuższą żywotnością, gdyż nie osadza się w nich kamień, posiadają grzybek o małym tarciu i niskim poziomie hałasu, a także większy przepływ dzięki większemu przekrojowi. Wytrzymują 200 tys. cykli.

Zawory STOP marki ARCO
Zawory serii STOP chronią wodę pitną przed zanieczyszczeniami, fot. ARCO.

ZAWÓR CZERPALNY VINTAGE

Zawór czerpalny Vintage, dzięki elegancji i dopracowanemu wykończeniu, nawiązującemu do wzornictwa z lat 20. XX w., wpisuje się w nowoczesny trend. Jakość zastosowanych do jego produkcji materiałów sprawia, że zawór Vintage może być używany, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz: na tarasach i w ogrodach. Jest dostępny w wykończeniu chromowanym w kolorze srebrnym o wymiarze ½ GZ z szybkozłączką. Podobnie jak inne produkty marki ARCO, Vintage został wyprodukowany z europejskiego mosiądzu w procesie odkuwania na gorąco.

Zawór czerpalny ARCO
Designerski zawór czerpalny Vintage nawiązuje wzornictwem do lat 20. XX wieku, fot. ARCO.

Zawór ten nie ma porowatej ani szorstkiej powierzchni i wykazuje większą odporność mechaniczną przy wysokich ciśnieniach. Ponadto jego głowica ułatwia precyzyjną regulację przepływu przy wylocie, zmniejszając w ten sposób straty ciśnienia oraz zwiększając szybkość przepływu i eliminując hałas.

TAJO PRO

Ten nowatorski zawór przeznaczony jest do sieci dystrybucyjnych wody pitnej, instalacji przemysłowych zaopatrujących w wodę pitną, systemów dystrybucyjnych ciepłej wody użytkowej, instalacji grzewczych oraz sieci sprężonego powietrza do MOP7. Ma opatentowany system uruchamiania o podwójnej osi, dzięki czemu jego otwarcie/zamknięcie nie wymaga dużego wysiłku. Zalecany jest szczególnie w instalacjach, w których zawory uruchamiane są z małą częstotliwością.

Zawór Tajo Pro
Tajo Pro to zawór z opatentowanym systemem uruchamiania o podwójnej osi, fot. ARCO.

Został zaprojektowany do pracy w ekstremalnych warunkach przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Zawór dostępny jest wersji z gwintem 2"; 2½" i 3" GW oraz z połączeniem kołnierzowym 3" i 4". Wyprodukowano go ze stopów mosiądzu europejskiego, spełniającego wymogi 4MS. Zastosowany w zaworze system VITAQ chroni instalacje przed osadzaniem się kamienia.


www.valvulasarco.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje