Stosowany w oknach system Schüco VentoAir reguluje przepływ powietrza w taki sposób, by zapewnić jego optymalną wymianę. Ukryte między ościeżnicą a skrzydłem nawiewniki umożliwiają wentylację przy całkowicie zamkniętym skrzydle, dzięki czemu system jest całkowicie bezobsługowy i może być stosowany także w zamontowanych już oknach.
Wymianę powietrza zapewniają mikroklapy, które reagują na różnicę ciśnienia. W zależności od ich liczby w oknie mogą uzyskać efektywność nawet do 15,8 m3/h przy różnicy ciśnień 8 Pa. Jednocześnie przy mocnym parciu wiatru przepływ zostaje ograniczony, co przekłada się na zmniejszenie strat energii. Nawiewany strumień powietrza jest dystrybuowany subtelnie i równomiernie, bez wywoływania uczucia przeciągu.
Natomiast w pomieszczeniach, w których występuje potrzeba usunięcia nadmiaru wilgoci, można zastosować okna z systemem Schüco VentoPlus zapewniającym wymianę powietrza nawet do 28,1 m3/h przy różnicy ciśnienia 10 Pa.
Rozwiązanie posiada wbudowany mechaniczny czujnik wilgoci, który steruje przepływem powietrza w zależności od aktualnych potrzeb. Dyskretny element może być zamontowany w poszerzeniu ościeżnicy lub w profilu skrzydła.
Oprócz energooszczędności i estetyki, obydwa rozwiązania wentylacji okiennej gwarantują ponadto doskonałą ochronę przed hałasami z zewnątrz: do 42 dB w przypadku okna z systemem VentoAir i do 41/44 dB (nawiewnik otwarty/zamknięty) w przypadku stolarki z rozwiązaniem VentoPlus.
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej
Zobacz mniej