Zasada aktywowania otwarcia maksymalnego kratki jest bardzo prosta. Podczas montażu wybiera się jeden z sześciu dostępnych granicznych poziomów stężenia, po przekroczeniu którego, nastąpi całkowite otwarcie kratki. Odpowiedni poziom ustawiany jest na potencjometrze, widocznym po zdjęciu osłony czołowej kratki.
Jeśli stężenie CO2 znajduje się poniżej ustawionego poziomu, kratka jest przymknięta, a przepływ znajduje się na poziomie minimalnym. Zapalona zielona dioda na obudowie wskazuje, że jakość powietrza jest zadowalająca. Po wzroście stężenia zanieczyszczeń powyżej ustawionego poziomu, kratka otworzy się a dioda zmieni kolor na żółty. Stan ten utrzymuje się tak długo, aż wartość dwutlenku węgla nie spadnie poniżej ustawionego poziomu. Otwarcie maksymalne sprawia, że ilość CO2 gwałtownie maleje.
Kratka przymknie się, gdy stężenie będzie się utrzymywało poniżej nastawionego poziomu przez min. 20 minut. Taki sposób sterowania zapewnia utrzymanie optymalnej jakości powietrza oraz zapewnia duże (w czasie, gdy stężenie zanieczyszczeń jest niewielkie, przepływ powietrza znajduje się na minimalnym poziomie).
Możliwa jest prosta zmiana poziomu stężenia granicznego, które wyzwala otwarcie maksymalne kratki. Zmianę ustawień na potencjometrze można dokonać przed instalacją lub po zamontowaniu kratki w dowolnym momencie funkcjonowania systemu wentylacji.
Kratki BXC.CO2 mogą kontrolować pracę nawet pięciu innych kratek BXC bez czujnika CO2 tworząc system, który można dostosować do wielkości obsługiwanego pomieszczenia.
- O co chodzi z tymi pompami ciepła? Powietrze-powietrze, powietrze-woda?
- Rekuperator decentralny PRANA w ścianie zamiast centrali wentylacyjnej i sieci kanałów pod sufitem
- Odetchnij świeżym powietrzem w domu w stylu eco
- Co lepsze, anemostat czy kratka wentylacyjna?
Firma powiązana: AERECO WENTYLACJA