Klimatyzator z funkcją jonizacji powietrza to doskonały zakup!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Klimatyzator z funkcją jonizacji powietrza to doskonały zakup!

Wielofunkcyjny model klimatyzatora okazuje się super udany! Łatwo nim sterować i go programować. Jonizowanie jest godne polecenia - mówią Ewelina i Tomek, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy klimatyzator stacjonarny użytkują od 2019 r.

Dom:

 • Murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem;
 • 273,60 m2;
 • Dwuwarstwowe ściany z pustaków ceramicznych o grubości 30 cm i 16 cm styropianu;
 • Duże okna; wentylacja grawitacyjna.
 • Lokalizacja - w słońcu.

Klimatyzacja:

 • Stacjonarna, typu split;
 • Model z jonizatorem powietrza;
 • Kontrola zużycia energii, inwerterowy napęd sprężarek;
 • Podwójne filtry przeciwkurzowe;
 • Wydajność 5,0/5,8 kW;
 • Cicha praca dmuchaw 19 dB;
 • Klasa energetyczna A++/A+.
 • Sterowanie - przez smartfon, tablet, pilot.
 • Lokalizacja - w jadalni.
Jednostka zewnętrzna klimatyzatora
Jednostkę zewnętrzną ulokowano pod okapem

Decyzja: Ewelina - Po męczących upałach w 2018 r., zaczęliśmy myśleć o założeniu klimatyzacji do schładzania całej strefy wspólnej na parterze. Fachowca wezwaliśmy wiosną następnego roku, czując, że upały znowu się "rozkręcają". Umówiliśmy się, że zamontuje w jadalni nowoczesny model znanego producenta, łączący dobre wzornictwo ze świetną efektywnością, praktycznymi funkcjami i wygodną obsługą.

Co do estetyki - zależało mi na nowoczesnym kształcie i czarnym kolorze jednostki wewnętrznej, bo miała pasować do wystroju strefy dziennej oraz do ciemnych ram okien, żaluzji, mebli. Taki wariant okazał się droższy od typowego białego.

Natomiast jeżeli chodzi o funkcje użytkowe, poprosiłam o wskazanie modelu, który może również szybko i skutecznie ogrzewać pomieszczenia. Od lat brakowało takiej możliwości w okresach przejściowych, kiedy nie pracuje ogrzewanie. Dodatkowo zainteresowała mnie funkcja jonizacji powietrza, która neutralizuje wszelkie wirusy, alergeny, i zapewnia zdrowe powietrze.

Na ogromny plus zaliczyłam fakt, że wytypowane urządzenie jest jednym z najcichszych na rynku i że ma wbudowany w jednostkę wewnętrzną sterownik Wi-Fi. Wydajność sprzętu instalator dobrał w taki sposób, żeby obsługiwał strefę dzienną o powierzchni 90 m2.

Ścienna jednostka wewnętrzna typu smart z jonizacją
Ścienną jednostkę wewnętrzną typu smart z jonizacją zawieszono w jadalni.

Klimatyzator z funkcją jonizacji powietrza - rady i przestrogi:

 • Tomek: Wielofunkcyjny model klimatyzatora okazuje się super udany! Łatwo nim sterować i go programować. Dzięki sterownikowi Wi-Fi, możemy przed powrotem do domu na bieżąco wybrać na smartfonie lub tablecie grzanie, albo chłodzenie strefy dziennej - kiedy zapominamy to zrobić, zaraz po wejściu nastawiamy na pilocie funkcję mocne chłodzenie i w ciągu 30 minut temperatura spada do 18-20°C.

  Jednak najwygodniejsze są stałe ustawienia temperatury i czasu pracy urządzenia, bo nie musimy o nich myśleć, kiedy wracamy zmęczeni. Przyjeżdżamy "na gotowe" - budynek czeka na nas schłodzony lub ogrzany. Chętnie wykorzystujemy możliwość zdalnego ustawiania żaluzji i nadmuchu powietrza w wielu kierunkach - rozchodzi się ono wtedy promieniście. Jednak musieliśmy się nauczyć operowania kierunkami nawiewu i jego intensywnością, żeby nie narażać córki i siebie na przeciągi.

 • Jonizowanie jest godne polecenia. Sterylizuje powietrze wpływające do budynku oraz powietrze w pomieszczeniach dziennych. Oczywiście, najbardziej cieszymy się z neutralizacji zarazków, ale bardzo przydatna jest jednoczesna neutralizacja przykrych zapachów z zewnątrz i z kuchni. Dużo gotujemy i choć zawsze włączamy okap nad kuchenką, to on sam niekiedy nie daje rady. Klimatyzator jest bardzo efektywny, a pracuje cicho. Możemy kontrolować poziom zużycia prądu, ale nie bawimy się w to.

 • Radzę sprawdzić przed zakupem, w jaki sposób czyści się filtry w danym modelu. Nasz ma podwójne filtry przeciwkurzowe i funkcję ich kompleksowego automatycznego czyszczenia dzięki ograniczeniu wilgoci oraz neutralizacji bakterii i pleśni w urządzeniu. Producent daje na tę funkcję 10 lat gwarancji. 

Klimatyzator z funkcją jonizacji powietrza - koszty:

 • klimatyzator z montażem 19 500 zł.

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

Lampy bakteriobójcze to znaczy UV-C o długości fali 253.7 nm. Ten parametr podałem z rozbiegu w zasadzie i dla "laika" jest to kolejna liczba z wielu. Z tego co wiem - przy naświetlaniu UV-C trzeba wychodzić z pomieszczenia chyba, że jest to mała moc lamp i świecą w obudowie zamkniętej ...

time image

Gość Piotrek

27 Sty 2021, 13:24

...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje