Nowa generacja urządzeń KWL® firmy Helios

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Nowa generacja urządzeń KWL® firmy Helios

Kompaktowe urządzenie naścienne KWL EC 200 do 500 W oraz typy KWL EC 220, 340 D do zabudowy sufitowej oszczędzającej miejsce są od teraz wyposażone seryjnie w system Helios EasyControls.

Dzięki zintegrowanemu serwerowi sieciowemu i przyłączu LAN centrale wentylacyjne mogą być włączone w sieć komputerową i wygodnie sterowane z poziomu przeglądarki internetowej za pomocą laptopa lub smartfona - nawet w podróży za pośrednictwem Internetu. Nowa seria KWL EC "S" obejmująca urządzenia stojące na posadzce, zajmujące mało miejsca o wydajności od 800 do 2600 m3/h.

Urządzenia KWL posiadają certyfikaty zgodnie ze standardami domów pasywnych. W komplecie z regulacją, zapewniającą stałą wydajność lub stałe ciśnienie. Opcją jest zintegrowana w urządzeniu nagrzewnica wodna.

Odzyskiwanie ciepła i wilgoci w celu zapewnienia optymalnego klimatu mieszkania

Systemy KWL® posiadające entalpiczne wymienniki służące do odzysku energii i wilgoci zapewniają komfortową wilgotność pomieszczeń - bez nawilżacza, inwestycyjnie drogiego i zwykle energochłonnego.

Centrala KWL EC 300 W
Centrala KWL EC 300 W (wnętrze)
Centrala KWL EC 300 W

Odpowiednia wilgotność jest istotna dla dobrego samopoczucia. Wilgotność względna w pomieszczeniu winna wynosić 30-60%. W przypadku zbyt niskiej wilgotności wysychają śluzówki, zwiększa się intensywność ładunków elektrostatycznych oraz zapylenia. Efekty te zauważalne są w zimnych porach roku, gdy powietrze zewnętrzne jest w wysokim stopniu nasycone, co powoduje spadek wilgotności względnej po ogrzaniu pomieszczenia (na przykład: przy -5°C na zewnątrz i 21°C wewnątrz pomieszczenia wilgotność względna spada ze 100% do poniżej 17%).

Systemy wentylacyjne posiadające entalpiczne wymienniki ciepła oprócz ciepła odzyskują do 65% wilgoci z powietrza. Wilgotność ta wzbogaca powietrze z zewnątrz, które po ogrzaniu zapewnia komfort w pomieszczeniu.

Systemy Helios KWL® posiadające wymienniki entalpiczne w optymalny sposób łączą odzyskiwanie ciepła ze zdrowym nawilżaniem pomieszczeń. Energia zawarta w parze wodnej poprawia bilans energetyczny procesu odzyskiwania energii w porównaniu z systemami niewykorzystującymi zjawiska entalpii. Wymienniki entalpiczne firmy Helios osiągają w ten sposób poziom 100% sprawności odzysku energii.

Systemy wentylacyjne posiadające entalpiczne wymienniki firmy Helios osiągają parametry sprawności odzysku ciepła, które, badane przez TÜV według DIBt wynoszą do 116%. Systemy te dostępne są w wielkościach KWL EC 200 W do 500 W.

Grafika: odzysk ciepła wg DIBt

Entalpiczny wymiennik ciepła działa w następujący sposób: Cząsteczki wody osadzają się na aktywnych powierzchniach wymiennika. Następnie przenikają przez membranę, podobnie jak odbywa się transport wody w roślinach. Na powierzchni membrany od strony dopływu powietrza cząsteczki wody zabierane są przez strumień powietrza zewnętrznego.

Warstwa soli krystalicznej na membranie wymiennika zapewnia higienę i ułatwia proces wymiany wilgoci. Dzięki niej woda pobierana przez strumień powietrza ma postać molekularną, a nie postać kropel. Strumienie powietrza dopływającego i wywiewanego są od siebie hermetycznie oddzielone, przechodzenie cząsteczek organicznych i materiałów aromatycznych jest niemożliwe.

Grafika: działanie entalpicznego wymiennika ciepła

Koncepcja sterowania urządzeń KWL® firmy Helios o nazwie easyControls

Helios easyControls to prosty i wygodny sposób sterowania centralami Helios, a sterownik posiadający zintegrowaną przeglądarkę internetową oraz przyłącze LAN to prawdziwa rewolucja w sterowaniu urządzeń KWL®.

Centrale wyposażone w sterownik easyControls mogą być szybko i prosto włączone w system komputerowy oraz obsługiwane z poziomu każdej przeglądarki internetowej za pomocą PC, laptopa, tabletu lub smartfona. Za pomocą portalu easyControls uprawnieni użytkownicy, technicy serwisowi czy zarządcy mieszkań mogą sterować lub sczytywać parametry pracy urządzenia. Przez szeregowy interfejs Modbus (TCP/IP) lub opcjonalnie dostępny moduł KNX systemy KWL mogą być w prosty sposób włączone w system sterowania budynku.

W przypadku braku sieci komputerowej lub preferencji obsługi ręcznej easyControls może być sterowany za pomocą panelu z wyświetlaczem lub przełącznika wielopozycyjnego.

Koncepcja sterowania urządzeń KWL® firmy Helios o nazwie easyControls

Zdecentralizowana wentylacja z odzyskiem ciepła KWL EC 45

EcoVent Verso firmy HELIOS otwiera całkowicie nowe możliwości w zakresie ekonomicznego nawiewu i wywiewu powietrza z pojedynczych pomieszczeń. Dzięki kompaktowym rozmiarom EcoVent Verso jest polecany w szczególności wtedy, gdy do dyspozycji jest mała ilość miejsca. Zarówno w nowo budowanych jak i remontowanych budynkach, w domach jednorodzinnych jak i w piętrowych budynkach mieszkalnych.

Odzyskiwanie ciepła odbywa się na zasadzie regeneracyjnej za pomocą ceramicznego akumulatora ciepła. Pobiera on w trybie wywiewnym ciepło z powietrza wewnątrz pomieszczenia i magazynuje je w ceramicznym rdzeniu, które oddaje w fazie nawiewu do wprowadzanego z zewnątrz powietrza. Gładkie powierzchnie akumulatora ceramicznego zapewniają wysoką odporność na zanieczyszczenia, a w połączeniu z kratką ochronną i zintegrowanym filtrem gwarantują długotrwałą higieniczną pracę.

Do uzyskania zrównoważonej wentylacji układ musi składać się z co najmniej z dwóch urządzeń pracujących naprzemiennie w trybie pracy nawiew/wywiew powietrza. Łączna liczba urządzeń wentylacyjnych jest zależna od zapotrzebowania powietrza dla mieszkania. Wydajności pojedynczych urządzeń są wtedy precyzyjnie dopasowywane do siebie za pomocą centralnego zespołu sterowania.

Każde urządzenie wyposażone jest seryjnie w filtr powietrza G3. Po upływie ustawionego w programie okresu pracy, na panelu sterowania sygnalizowana jest konieczność wymiany filtra. Wymiana jest bardzo prosta i szybka.

EcoVent Verso firmy HELIOS
EcoVent Verso firmy HELIOS
www.istpol.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Forvent Reku - system dystrybucji powietrza DLA DOMU 2021
Forvent Reku - system dystrybucji powietrza DLA DOMU 2021
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny