Idealne dla alergików, czyli technologie prozdrowotne w klimatyzatorach Haier

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Idealne dla alergików, czyli technologie prozdrowotne w klimatyzatorach Haier

Do Polski nadeszła wiosna, a wraz z nią ciepło. Dni stają się coraz słoneczniejsze. Zanim się zorientujemy, przywitamy lato i prawdopodobnie też tropikalne upały. Warto więc już teraz pomyśleć nad klimatyzacją do mieszkania.

aktualizacja: 2022-04-22 05:03:29

Zwłaszcza że wiosna, to niestety również pora roku, kiedy rośliny zaczynają pylić, co odczują wszyscy alergicy. Na szczęście dobrze dobrany klimatyzator potrafi skutecznie poradzić sobie z wieloma dolegliwościami. Na temat tego, jak działa klimatyzacja i ile kosztuje, powiedziano już chyba wszystko, ale mało kto zwraca uwagę na funkcje prozdrowotne zwiększające komfort użytkowników, a to prawdziwa technologia przyszłości dostępna już dziś!

Klimatyzator Haier
Klimatyzator Haier

Alergia, co pyli i jak może pomóc klimatyzacja Haier?

Mniej więcej od maja będziemy mieli do czynienia ze znacznym wzrostem nieprzyjemnych objawów alergii. Jeśli zastanawiasz się, skąd się bierze katar sezonowy, musisz wiedzieć, że już teraz zaczynają kwitnąć m.in.: leszczyna, olcha, cis, topola i wierzba. Pyłki tych roślin wywołują bardzo często podrażnienie nosa.

Osoby najbardziej narażone, często zastanawiają się jak temu zapobiec, jaki oczyszczacz powietrza dla alergików będzie najlepszy, nie wiedząc, że pomóc może nowoczesna klimatyzacja. Precyzyjna regulacja temperatury w pomieszczeniu to główna, ale już dawno niejedyna zaleta tego typu urządzeń i nie ma potrzeby inwestować dodatkowo w oczyszczacz powietrza, gdy np. klimatyzator Haier Jade Plus oferuje te same możliwości.

Precyzyjna regulacja temperatury w klimatyzatorach Haier
Precyzyjna regulacja temperatury w klimatyzatorach Haier

Warto wspomnieć o technologii Self Purify wraz z wysokojakościowym filtrem IFD, która została stworzona specjalnie po to, aby pochłaniać pyły i inne zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Siatka filtra IFD jest zbudowana z aż 7000 malutkich otworów, a funkcja Self Purify dodatkowo generuje elektryczność statyczną dla absorbowania kurzu.

Dlaczego warto dbać o czyste powietrze w domu, czyli skąd się bierze katar?

Oczywiście różnego rodzaju problemy oddechowe czy z drożnością nosa nie występują tylko wraz z początkiem wiosny. Katar powodowany jest na skutek alergii, ale nie tylko. Równie często odpowiedzialne za jego występowanie są wirusy, przede wszystkim rinowirusy, koronwirusy i adenowirusy. Co na katar tego typu mają do zaoferowania klimatyzatory Haier?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na sterylizację UV-C, która jest w tej chwili flagową technologią marki. Potrafi ona hamować rozwój wirusów do nawet 99,9%, co potwierdziły testy laboratoryjne. Promienie UV-C wcześniej wykorzystywane było tylko w szpitalach i laboratoriach, a dziś technologię tę można mieć w swoim domu! Jest ona całkowicie bezpieczna dla człowieka, ponieważ promieniowanie nie jest emitowane poza urządzenie.

Odpowiednie dbanie i sterowanie klimatyzatorami, to komfortowe powietrze
Odpowiednie dbanie i sterowanie klimatyzatorami, to komfortowe powietrze

Warto dbać o profilaktykę - technologie oczyszczania klimatyzacji

Aby skutecznie chronić się przed alergenami i zwykłymi zanieczyszczeniami równie istotne, co technologie oczyszczające wydmuchane powietrze, ważne są sposoby na utrzymanie jednostki w nieskazitelnej czystości. Na elementach urządzenia mogą przecież również gromadzić się niepożądane obiekty.

Podstawowa w tej kwestii są różne funkcje gwarantujące samooczyszczenie. Może ono odbywać się poprzez zmrożenie powierzchni wymiennika (technologia Self Clean) albo odwrotnie, za sprawą pogrzania, które zabija wirusy i bakterie (funkcja 56°C Steri Clean).

W temacie dbania o czystość klimatyzatora istotna jest również sama budowa urządzenia. Haier zawsze projektuje swoje modele w taki sposób, aby były kompaktowe i łatwe w czyszczeniu. Ponadto poszczególne komponenty pokrywa się nanocząsteczkami srebra, które zapobiegają rozwojowi pleśni i bakterii.

Kaszel od klimatyzacji

Warto równie wspomnieć, co na kaszel robi klimatyzacja. Wiele osób żyje w przeświadczeniu, że korzystając z klimatyzatora, narażamy się na tę dolegliwość. I rzeczywiście jest to możliwe, jeżeli przebywamy długo w nieodpowiednio klimatyzowanym pomieszczeniu. Najistotniejsze w tym względzie jest rozsądne ustawienie nawiewu, tak aby wilgotność powietrza nie była zbyt niska oraz regularne dbanie o czystość jednostki - o czym już wspominaliśmy.

Jeśli filtry w klimatyzacji nie są wystarczająco często wymieniane, chorobotwórcze mikroorganizmy mogą powodować kaszel, przeziębienie, czy bóle głowy. Najniebezpieczniejsze, szczególnie dla astmatyków mogą okazać się bakterie z grupy legionella. Wywołują one jedną z odmian zapalenia płuc, które w skrajnym przypadku grozi nawet śmiercią. Dlatego nigdy nie wolno bagatelizować tematu czyszczenia klimatyzatora!

Klimatyzator Haier w czarnej obudowie prezentuje się elegancko w nowoczesnych wnętrzach
Klimatyzator Haier w czarnej obudowie prezentuje się elegancko w nowoczesnych wnętrzach

Technologie w służbie zdrowia i planety

Trzeba pamiętać, że wiele problemów z czystością powietrza zagrażającą zdrowiu to kłopoty globalne. Wystarczy wspomnieć choćby o smogu. Marka Haier świadoma współczesnych zagrożeń nie tylko wzbogaca swoje urządzenia o funkcje prozdrowotne, ale również angażuje się w projekty mające wspierać technologie proekologiczne. Dlatego jej klimatyzatory korzystają z czynnika chłodniczego R32, który w znacznym stopniu ogranicza wpływ czynnika na powstawanie globalnego ocieplenia, a w ofercie firmy pojawiły się nieemitujące zanieczyszczeń pompy ciepła. Haier wie, że przyszłość musi mieć barwę zieleni!

Klimatyzator kasetonowy Haier
Klimatyzator kasetonowy Haier

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje