Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Gree Versati III

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Gree Versati III

Stojąc przed wyborem pompy ciepła typu powietrze-woda warto przyjrzeć się urządzeniom Gree Versati trzeciej generacji. Pompy mogą stanowić źródło ciepła dla ogrzewania niskotemperaturowego oraz instalacji przygotowania c.w.u. Jest również możliwa praca w trybie chłodzenia budynku poprzez klimakonwektory. Sterownik pompy współpracuje z instalacją fotowoltaiczną. W zależności od wersji wybrać można rozwiązanie Split lub Monoblok.

aktualizacja: 2020-11-02 11:00:52

Konstrukcja pompy ciepła Gree Versati III

W konstrukcji pompy przewidziano dwustopniową sprężarkę, gwarantując przez to stabilną pracę w szerszym zakresie temperatur. Przewidziano również dwie grzałki - karteru sprężarki i tacy skroplin. Z kolei zastosowanie dodatkowej grzałki elektrycznej zapewnia ogrzewanie w przypadku awarii pompy ciepła. Trwałość wymienników ciepła uzyskano dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki zabezpieczającej wymienniki przed korodowaniem i niszczeniem.

W trybie grzania pompa samoczynnie odszrania jednostkę zewnętrzną. Funkcja autodiagnostyki pozwala na wyświetlanie informacji o błędach i usterkach w pracy systemu. Po zaniku i późniejszym przywróceniu zasilania pompa wznawia pracę w poprzednich ustawieniach. Dzięki zastosowaniu technologii inwertorowej temperatura pomieszczeń i wydajność układu jest dokładniej utrzymywana.

Sterowanie pompą ciepła Gree Versati III

Do sterowania pompą Gree Versati III służy dotykowy sterownik przewodowy. W przypadku pompy typu Monoblok sterownik jest w wersji natynkowej. Z kolei w urządzeniach typu Split jest on na stałe zabudowany w jednostce wewnętrznej.

Użytkownicy mogą ustawić temperaturę wody obiegowej, a także zadać wartość temperatury w pomieszczeniu. Jest również możliwe sterowanie termostatem pokojowym. Sterownik ma wbudowany moduł WiFi, co umożliwia zdalne sterowanie pompą ciepła również z poziomu urządzeń mobilnych za pomocą aplikacji na Android i IOS. Urządzenie jest w stanie współpracować z automatyką systemu BMS. Pompa może być uruchamiana np. poprzez styk okienny lub port karty hotelowej.

Pompa ciepła Gree Versati III: Monoblok i Split

Pompa ciepła Gree Versati III jest dostępna jako Monoblok lub Split. W Monobloku montuje się tylko zintegrowaną jednostkę na zewnątrz budynku. Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca i łatwy montaż. Nie trzeba prowadzić instalacji czynnika chłodniczego. Ponadto montaż może być wykonany przez podmioty bez uprawnień F-Gaz.

Z kolei pompa Gree Versati III w wersji Split bazuje na jednostce zewnętrznej i wewnętrznej. Jednostka wewnętrzna łączy i wymienia ciepło między układem czynnika chłodniczego i układem centralnego ogrzewania wewnątrz budynku. Instalację chłodniczą musi wykonać podmiot z uprawnieniami F-Gaz. Zaletą pompy typu Split jest cicha praca, wbudowany zawór 3-drogowy oraz brak ryzyka zamarznięcia medium w instalacji.

Pompa ciepła Gree Versati III w wersji Split
Pompa ciepła Gree Versati III w wersji Monoblok - jednostka zewnętrzna
Pompa ciepła Gree Versati III w wersji Monoblok

5 lat gwarancji na pompy ciepła Gree Versati III!

W trzeciej generacji pomp ciepła Gree unowocześniono konstrukcję i zwiększono wydajność. Wszystko to przekłada się na energooszczędność i cichą pracę. Zastosowano czynnik chłodniczy R32. Gwarancja wynosi 5 lat. Certyfikat Eurovent potwierdza jakość i wysokie parametry pracy pompy.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!