BRÖTJE SensoTherm BTW - pompa ciepła i podgrzewacz c.w.u. w jednym!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
BRÖTJE SensoTherm BTW - pompa ciepła i podgrzewacz c.w.u. w jednym!

BRÖTJE SensoTherm BTW na nowo definiuje oszczędne i przyjazne dla środowiska wytwarzanie ciepłej wody użytkowej. To perfekcyjnie zintegrowana pompa ciepła i podgrzewacz c.w.u. w jednym. Pompa ciepła SensoTherm BTW jest łatwa do zainstalowania i może być podłączona do istniejącej instalacji. Ciepła woda otrzymana w ten ekologiczny sposób może być gromadzona w podgrzewaczach o pojemnościach 215, 260 lub 270 litrów - co oznacza, że zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

aktualizacja: 2019-10-23 06:54:49

Jak działa pompa ciepła SensoTherm BTW?

Nasze urządzenie odbiera ciepło z powietrza zewnętrznego - doprowadzonego odpowiednim kanałem, lub wewnętrznego z domu - i przekazuje to ciepło wodzie zgromadzonej w zasobniku. Taka pompa, chociaż jest urządzeniem grzewczym, pracuje podobnie jak każda lodówka - z odwróconym obiegiem.

Dla kogo jest przeznaczona pompa ciepła SensoTherm BTW?

Ciepłą wodę użytkową często podgrzewa kocioł, którego główną funkcją jest ogrzewanie budynku. Jednak jeżeli korzystamy z drogiego paliwa wiąże się to zwykle z wysokimi kosztami. Rozwiązaniem może być właśnie pompa ciepła do c.w.u. - stosunkowa tania w zakupie i eksploatacji.

Druga grupa osób, dla których nasza pompa jest szczególnie atrakcyjna, to użytkownicy kotłów na paliwa stałe, dla których problematyczny jest sezon letni. W tym okresie palenie tylko na potrzeby podgrzewania c.w.u. w tradycyjnym kotle zasypowym jest po prostu niewygodne, a w kotle z podajnikiem mało ekonomiczne i uciążliwe dla środowiska. Dlatego właściciele kotłów węglowych poza sezonem coraz częściej wybierają właśnie pompy ciepła do c.w.u.

Trzecią grupą odbiorców są użytkownicy instalacji fotowoltaicznych, dla których pompa ciepła jest wręcz rozwiązaniem naturalnym zapewniającym stały dostęp do ciepłej wody.

Charakterystyka, działanie, materiały do pobrania. Dowiedz się więcej o pompie ciepła SensoTherm BTW!

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje