Firma Viessmann od dawna wyznacza nowe kierunki rozwoju branży grzewczej, czego przykładem jest nowy kocioł kondensacyjny Vitodens 333-F. Urządzenie stanowi alternatywę dla przestarzałych, nieefektywnych kotłów gazowych.
Jest pomyślany do modernizacji systemów grzewczych, które nadmiernie eksploatują surowce energetyczne, jak również stanowi doskonałe rozwiązanie grzewcze w nowych budynkach. Olejowa i gazowa technika kondensacyjna ma największy wkład w zwiększaniu efektywności energetycznej w sektorze ciepłownictwa.
Przy sprawnościach przemiany energii w ciepło do 109 procent, osiąga fizyczne granice możliwości. Niski nakład inwestycyjny przy równoczesnej wysokiej oszczędności kosztów energii, stanowi ekonomiczne rozwiązanie o krótkim okresie amortyzacji. Jest to również alternatywne rozwiązanie na rzecz redukcji emisji CO2 do atmosfery, a tym samym ochrony klimatu.
Vitodens 333-F to wydajny gazowy kompakt kondensacyjny z ładowanym zasobnikiem ze stali szlachetnej o pojemności 100 litrów, który gwarantuje wysoki komfort centralnej wody użytkowej. Dla obszarów charakteryzujących się twardą wodą istnieje możliwość montażu alternatywnej wersji z emaliowanym pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. z wężownicą, o pojemności 130 litrów.
Efektywność kotła wzmacnia palnik gazowy MatriX z układem regulacji spalania Lambada Pro Control, który automatycznie dopasowuje się do zmiennej jakości gazu, co gwarantuje stale wysoką sprawność znormalizowaną 109 procent.
Ponadto łatwą obsługę i kontrolę pracy kotła zapewnia regulator Vitotronic. Dobrze czytelny czarno-biały wyświetlacz jest o 70% większy niż w porównywalnych urządzeniach. W przejrzysty sposób potrafi przedstawiać charakterystyki grzewcze, a w razie wątpliwości udzielić pomocnych wskazówek.
Dodatkową zaletą kotła Vitodens 333-F jest nowa wysokoefektywna pompa z regulowanymi obrotami, która zużywa do 70% energii mniej, niż typowe pompy stopniowe, czego potwierdzeniem jest etykieta energetyczna A.
Oprócz swoich zalet technicznych, wszystkie urządzenia grzewcze Viessmann odznaczają się niezwykłą dbałością o design. Nowoczesny, prosty wygląd kotła Vitodens 333-F sprawia, że inwestorzy bez problemu potrafią go zaaranżować w swoich wnętrzach bez uszczerbku estetycznego wnętrza.
- Jak zmierzyć rozstaw przyłączy grzejnika?
- Klasyka sprawdzona przez miliony - czy grzejnik aluminiowy może pasować do każdego wnętrza?
- Jak zbudowany jest grzejnik niskotemperaturowy?
- Grzejniki elektryczne Bursa
Inspirujący design, praktyczne wymiary, przy utrzymanych standardach wysokiego stopnia wykorzystania energii i „czystości ekologicznej“ - to wymagania, jakie postawiono sobie w trakcie konstruowania nowych kondensacyjnych kotłów grzewczych Viessmann, a Vitodens 333-F jest tego najlepszym przykładem.
Dane Techniczne:
- Gazowy kompakt kondensacyjny ze zintegrowanym zasobnikiem ładowanym ze stali szlachetnej wzgl. emaliowanym pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. z wężownicą 3,8 do 26 kW
- Sprawność znormalizowana: 109%
- Pojemność podgrzewacza c.w.u.: 100 wzgl. 130 Liter
- Wskaźnik mocy: NL= 2,4
- Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość) z zasobnikiem ładowanym ze stali szlachetnej: 1425x 600x 595 mm, z emaliowanym pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. z wężownicą: 1625x 600x 595
- Ciężar z zasobnikiem ładowanym ze stali szlachetnej: 113 kg, z emaliowanym pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. z wężownicą: 145 kg
Firma powiązana: Viessmann