Jakie są zalety wyboru gazowego kotła kondensacyjnego do ogrzewania domu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety wyboru gazowego kotła kondensacyjnego do ogrzewania domu?

Odpowiedź eksperta: Kotły kondensacyjne wyparły z rynku konwencjonalne urządzenia grzewcze zasilane gazem. Mimo to wiele domów wciąż ogrzewanych jest wysłużonymi kotłami starego typu. Za ich wymianą na gazowy kocioł kondensacyjny przemawiają względy ekonomiczne, ekologiczne oraz praktyczne.

aktualizacja: 2019-07-17 07:26:38

Kocioł kondensacyjny do ogrzewania domu i wody użytkowej wykorzystuje nie tylko energię odzyskaną bezpośrednio ze schłodzenia spalin ale także tzw. ciepło utajone, czyli energię odzyskaną z procesu skroplenia pary wodnej zawartej w spalinach. Dzięki temu, spalając taką samą ilość paliwa co konwencjonalne urządzenia gazowe, kotły kondensacyjne przekazują do instalacji grzewczej więcej ciepła.

Nowoczesne kotły kondensacyjne Vitodens firmy Viessmann kontrolują też jakość gazu i automatycznie dostosowują do niego pracę palnika. Zapewniają w ten sposób maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie gazowym, bez względu na jego rodzaj. Przekłada się to na niższe koszty ogrzewania i mniejsze obciążenie środowiska naturalnego.

Kotły kondensacyjne pracują z wysoką sprawnością również w czasie ogrzewania wody użytkowej. Są też przystosowane do współpracy z instalacją solarną, co zapewnia jeszcze niższe koszty ogrzewania c.w.u.

Gazowe kotły kondensacyjne gwarantują także wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia tego typu mają zamkniętą komorę spalania, co eliminuje ryzyko przedostania się spalin do pomieszczenia kotłowni. Urządzenia kondensacyjne Vitodens to również wysoki komfort użytkowania systemu grzewczego, m.in. z uwagi na to, że ich praca może być zdalnie sterowana np. za pomocą smartfona lub tabletu.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Marcin Ponarski
Ekspert
Akademia Viessmann

Dodaj komentarz

time image
time image
Nowe kotły kondensacyjne jednofunkcyjne Onnline Mono i dwufunkcyjne Onnline Duo
Nowe kotły kondensacyjne jednofunkcyjne Onnline Mono i dwufunkcyjne Onnline Duo
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny