Jakie są zalety wyboru gazowego kotła kondensacyjnego do ogrzewania domu?

Jakie są zalety wyboru gazowego kotła kondensacyjnego do ogrzewania domu?

Odpowiedź eksperta: Kotły kondensacyjne wyparły z rynku konwencjonalne urządzenia grzewcze zasilane gazem. Mimo to wiele domów wciąż ogrzewanych jest wysłużonymi kotłami starego typu. Za ich wymianą na gazowy kocioł kondensacyjny przemawiają względy ekonomiczne, ekologiczne oraz praktyczne.

Kocioł kondensacyjny do ogrzewania domu i wody użytkowej wykorzystuje nie tylko energię odzyskaną bezpośrednio ze schłodzenia spalin ale także tzw. ciepło utajone, czyli energię odzyskaną z procesu skroplenia pary wodnej zawartej w spalinach. Dzięki temu, spalając taką samą ilość paliwa co konwencjonalne urządzenia gazowe, kotły kondensacyjne przekazują do instalacji grzewczej więcej ciepła.

Nowoczesne kotły kondensacyjne Vitodens firmy Viessmann kontrolują też jakość gazu i automatycznie dostosowują do niego pracę palnika. Zapewniają w ten sposób maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie gazowym, bez względu na jego rodzaj. Przekłada się to na niższe koszty ogrzewania i mniejsze obciążenie środowiska naturalnego.

Kotły kondensacyjne pracują z wysoką sprawnością również w czasie ogrzewania wody użytkowej. Są też przystosowane do współpracy z instalacją solarną, co zapewnia jeszcze niższe koszty ogrzewania c.w.u.

Gazowe kotły kondensacyjne gwarantują także wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia tego typu mają zamkniętą komorę spalania, co eliminuje ryzyko przedostania się spalin do pomieszczenia kotłowni. Urządzenia kondensacyjne Vitodens to również wysoki komfort użytkowania systemu grzewczego, m.in. z uwagi na to, że ich praca może być zdalnie sterowana np. za pomocą smartfona lub tabletu.

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej Zobacz mniej

Marcin Ponarski
Ekspert
Akademia Viessmann

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz