Mało siarki, wody i popiołu
Nowy produkt Barteru, wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (0,3-0,6%), małej zawartości wody i substancji niepalnych. Dzięki temu w wyniku spalania wytwarzane są niewielkie ilości tlenków siarki, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu.
Dzięki użyciu ekologicznych kotłów retortowych mała jest także ilość powstającego tlenku węgla. Niewielkie rozmiary ziaren (od 5 do 25 mm) pozwalają na stosowanie automatycznych dozowników węgla. W praktyce oznacza to, iż kotły po uzupełnieniu mogą pracować kilka dni bezobsługowo, a przy kotłach większych czas ten jest jeszcze dłuższy.
Dzięki długoletnim doświadczeniom w branży energetycznej, jesteśmy w stanie pozyskiwać najlepszy surowiec dostępny na rynku – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju w Barter S.A. – Z kolei etap pakowania ekogroszku prowadzony jest w specjalnie przystosowanej hali produkcyjnej, co umożliwia kontrolowanie wilgotności konfekcjonowanego ECO-POWERA. W celu wyeliminowania elementów metalowych w ekogroszku zastosowaliśmy nowoczesny detektor metalu zainstalowany w ciągu linii technologicznej .
Jakość pod kontrolą
Cały proces produkcyjny odbywa się pod stałą kontrolą pełnomocnika zarządu ds. jakości oraz osób, które również są użytkownikami pieców retortowych. Daje to gwarancję uzyskania najwyższej jakości opału.
- Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?
- Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych
- Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT
- Czym można palić w kotle 5. klasy?
Każda partia ekogroszku Eco-Power poddawana jest kontroli w akredytowanym laboratorium SGS Polska i testowana przez minimum pięciu użytkowników – dodaje Grzegorz Dworakowski. - Pozwala to na uzyskanie obiektywnej opinii od najważniejszych kontrolerów czyli klientów.
Foliowe, 25-kilogramowe worki, wyposażone w system łatwego otwierania.
Firma powiązana: BARTER