Zbiorniki buforowe LUMO

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zbiorniki buforowe LUMO

Zbiorniki buforowe służą do magazynowania oraz przekazywania energii zawartej w czynniku grzewczym (wodzie grzewczej c.o.). Ich zadaniem jest zwiększenie zładu tego czynnika w całym obiegu instalacji. Zmagazynowana w ten sposób energia może być w odpowiednim momencie przekazywana do układu grzewczego. Ponadto bufory doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie instalacji, gdzie źródłem grzewczym są pompy ciepła. Zapobiegają one wówczas zbyt częstym cyklom włączania i wyłączania tych urządzeń, co w sposób znaczący wydłuża ich trwałość.

aktualizacja: 2023-11-08 07:02:26

Zbiorniki buforowe przystosowane są do współpracy z każdym rodzajem urządzeń grzewczych, takich jak pompy ciepła, systemy solarne, kotły c.o. (również na paliwa stałe), czy kominki.

Stosowanie zbiorników buforowych do współpracy z kotłami centralnego ogrzewania na paliwa stałe, czy kominkami poprawia równomierny odbiór ciepła z instalacji. Ogranicza to ilość rozpaleń i umożliwia ich pracę z mocą znamionową, a to z kolei wpływa pozytywnie na ich sprawność i żywotność.

Zbiorniki buforowe produkowane przez LUMO Technika Grzewcza dzielą się na dwa rodzaje:

  • w wersji do zawieszenia na ścianie w pozycji pionowej: BL-60 oraz BL-100;
  • w wersji wolno stojącej, pionowej: BL-200; BL-300; BL-500 oraz BL-700.

Każdy zbiornik jest konstrukcją stalową, spawaną z atestowanych blach i rur w formie baniaka. Izolację termiczną stanowi gruba warstwa pianki poliuretanowej. Całość urządzenia pokryta jest estetycznym pokrowcem oraz pokrywą z tworzywa ABS. Dodatkowo zbiorniki typu BL-60 i BL-100 fabrycznie wyposażone są w zestaw wieszaków, umożliwiający ich zawieszenie ścianie.

Może cię zainteresować
Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego? Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze? Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne? Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Jak ustalić moc kotła grzewczego? Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą? Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet? Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści Czym można palić w kotle 5. klasy? Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf? Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych Ile prądu zużywa piec na pellet? 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu Jak działa sterowanie EOS 6? Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu Czy warto kupować droższy, certyfikowany pellet? Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5? Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania Co oznacza, że kocioł na pellet drzewny jest o podwyższonym standardzie? Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy?
Zobacz więcej Zwiń
Firma powiązana:
Lumo

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły