Viega Advantix Cleviva - kombinacja odpływu liniowego i punktowego

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Viega Advantix Cleviva - kombinacja odpływu liniowego i punktowego

Większość osób urządzających lub remontujących obecnie łazienki chce wyposażyć je w prysznic bez brodzika z odpływem liniowym. Stworzony przez firmę Viega odpływ Advantix Cleviva otwiera całkowicie nowy rozdział w dziedzinie odprowadzania wody z posadzki.

aktualizacja: 2020-07-28 09:43:20

To innowacyjne rozwiązanie łączy w sobie najlepsze cechy odwodnień liniowych i punktowych, zapewniając wyjątkową estetykę i łatwość montażu. Elegancki i funkcjonalny design odpływu firmy Viega został wyróżniony prestiżowymi nagrodami Red Dot Dedsign Award, iF Design Award oraz German Design Award.

Seria Advantix firmy Viega to kompletny system odpływów do pryszniców bez brodzika, wyróżniających się wysokiej jakości designem. Harmonijnie wkomponowane w wyłożoną płytkami podłogę, sprawiają, że każda łazienka wydaje się większa i bardziej przestronna. Nowy odpływ liniowy Advantix Cleviva łączy w sobie unikalne możliwości aranżacyjne odpływu liniowego z praktycznymi zaletami odwodnienia punktowego.

W przeciwieństwie do tradycyjnych odpływów liniowych woda jest tutaj odprowadzana w wąskim, ozdobnym profilu ze stali nierdzewnej (o odpowiednim spadku) do centralnego wpustu z zamontowaną fabrycznie matą uszczelniającą. Dzięki temu montaż korpusu i jego integracja z uszczelnieniem cienkowarstwowym są znacznie bezpieczniejsze i efektywniejsze.

Różnorodność zastosowań

Profile odpływu Advantix Cleviva ze stali nierdzewnej, przeznaczone do montażu na jastrychu, są dostępne w długościach 800, 1000 i 1200 mm. Na miejscu można je przyciąć na wymaganą długość, przy czym nie może być ona mniejsza niż 300 mm. Dodatkową zaletą jest opcja płynnego łączenia ze sobą kilku odpływów przy projektowaniu dużych stref prysznicowych lub natrysków szeregowych. Jest to możliwe dzięki płaskim końcówkom profilu o długości 100 mm.

Ten odpływ prysznicowy ma wyjątkowe walory użytkowe i oferuje dużą różnorodność zastosowań, co pozwala go dyskretnie wkomponować w indywidualne aranżacje łazienkowe - stwierdzili eksperci z jury konkursowego, przyznając produktowi firmy Viega prestiżową nagrodę Red Dot.

Odpływ Advantix Cleviva otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot

Elastyczność montażowa

Advantix Cleviva to rozwiązanie, w którym woda jest odprowadzana przez wkład dostępny w dwóch różnych wzorach oraz odpływ punktowy oparty na posadzce. Charakteryzuje się on niewielką wysokością, łatwym czyszczeniem oraz zabezpieczeniem przed wysysaniem wody przez podciśnienie. Oferta obejmuje dwie wersje: standardową o wysokości montażowej od 95 do 155 mm oraz model do łazienek remontowanych o wysokości od 70 mm. Dzięki połączeniu rurowemu HT o długości 50 mm, między odpływem a kołnierzem uszczelniającym można realizować również projekty o innej wysokości. Kompaktowa konstrukcja pozwala na obrócenie odpływu o 360° w zależności od miejsca montażu, a także na instalację profilu bezpośrednio przy ścianie.

Wydajność odpływu "Advantix Cleviva" wynosi 0,4 l/s przy najniższej wysokości, a w wersji standardowej do 0,75 l/s. Zastosowanie dodatkowej rury HT do wyrównania wysokości umożliwia dodatkowe zwiększenie tych parametrów.

Opcjonalny element dźwiękochłonny zamontowany pod odpływem pozwala spełnić aktualne normy ochrony akustycznej DIN 4109 i VDI 4100. W sytuacjach, gdzie mamy do czynienia ze szczególnymi wymogami w zakresie ochrony przeciwpożarowej, można zastosować przepust R 120 z gamy Advantix.

Montaż odpływu liniowego Viega Advantix Cleviva

Niezawodna izolacja

Równie innowacyjny jest sposób integracji nowego odpływu w standardowym uszczelnieniu wg DIN 18534 z płytkami podłogowymi. Dołączony w standardzie zestaw dla glazurnika, zawiera matę uszczelniającą o powierzchni uszczelnienia ponad 120 mm, którą wystarczy zamocować zatrzaskowo od góry w kołnierzu odpływu. Dzięki temu mata nie marszczy się na jastrychu i można ją zatopić bezpośrednio w uszczelnieniu cienkowarstwowym. Tworzy to również wyraźną granicę między zakresami prac poszczególnych fachowców. Instalator osadza odpływ, a glazurnik zajmuje się jego zabudowaniem w uszczelnieniu cienkowarstwowym.

System uszczelniający odpływu Advantix Cleviva odpowiada wszystkim klasom oddziaływania wody do W3-I (zgodnie z aktualną normą DIN 18534-1 "Uszczelnienie pomieszczeń") określonym dla łazienek domowych z prysznicem bez brodzika i kabiny.

Odpływ Advantix Cleviva  - schemat

Proste czyszczenie

Dla użytkownika końcowego rozwiązanie polegające na połączeniu odpływu liniowego i punktowego jest korzystne nie tylko ze względu na prosty, a tym samym ekonomiczny montaż. Równie ważna zaleta to wyjątkowa łatwość czyszczenia. Po skorzystaniu z prysznica wystarczy przetrzeć profil odpływu, aby zapewnić jego higieniczną czystość. Dodatkowo wkład można wyjąć za pomocą uchwytu, aby wyczyścić sitko w odpływie. Sam odpływ jest zaprojektowany w taki sposób, że oczyszcza się samoczynnie dzięki dynamice wody.

Więcej informacji: https://www.viega.pl/pl/produkty/nowosci/advantix-cleviva.html 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje