PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Kominy stalowe

Zsyp na pranie w domu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Zsypy na pranie instalowane są najczęściej w hotelach, szpitalach i domach spokojnej starości, czyli wszędzie tam, gdzie prania jest dużo, a odległości pomiędzy miejscem zbierania brudnej bielizny a pralką są znaczne. Coraz częściej jednak na montaż takiego niewątpliwego udogodnienia decydują się właściciele piętrowych domków jednorodzinnych, którzy pralnię bądź pralkę ulokowali na najniższej kondygnacji.

Zsyp w domu? Dlaczego warto?

Na to pytanie odpowiedź znają wszyscy właściciele piętrowych domów: bo to rozwiązanie jest niezwykle wygodne. Poprzez szyb zsypu pranie trafia bezpośrednio do kosza w pobliżu pralki, oszczędzając nasz czas i znosząc konieczność męczącego wchodzenia i schodzenia po schodach.

Ale to nie jedyna korzyść, jaka płynie z posiadania takiego zsypu - dzięki transportowaniu bielizny bezpośrednio do pralni unikniemy nieprzyjemnego zapachu ubrań unoszącego się nad koszem do prania umieszczonym w łazience.

Jest i trzecia zaleta tego rozwiązania, którą podpowiada producent zsypów na pranie, działająca na całym świecie niemiecka firma Jeremias - posiadanie zsypów w budynkach to również ochrona przed przeciągami, w wyniku których występują utraty ciepła w pomieszczeniach.

Jak wygląda zsyp?

Na to pytanie szczegółowej odpowiedzi udziela sam producent. Zsypy na pranie wykonane są ze stali nierdzewnej 1.4301 (304) mającej wysoki połysk, natomiast elementy konstrukcji, które są widoczne w łazience, dostępne są także w wersji szczotkowanej lub – na życzenie klienta – malowanej. Standardowo produkowane są w średnicach 250, 285 oraz 300 mm i opcjonalnie mogą posiadać klapy lub klapy kołnierzowe.

Zsyp na pranie z oferty Jeremias
Zsyp na pranie z oferty Jeremias

Drzwi wrzutowe, w które zostały wyposażone, posiadają cichy mechanizm samozamykający. Wystarczy raz dokładnie go wyregulować, aby system przeciwwagi zapewniał niezawodne otwieranie pokrywy nawet przy minimalnej wadze prania i zamykał ją automatycznie po wyjęciu zawartości. To rozwiązanie sprawia też, że zsyp na pranie jest bezpieczny dla dzieci.

System jest bardzo estetyczny i będzie dobrze wyglądał w każdej łazience, niezależnie od jej stylu, bowiem zaprojektowany został w oparciu o nowoczesne wzornictwo oraz najwyższą jakość użytych komponentów. Gładka powierzchnia wewnątrz zsypu zapobiega ewentualnemu uszkodzeniu odzieży.

Dodatkową ochronę stanowi kierunek wrzutowy, zapobiegający ostrym przejściom, w których pranie może się zaczepić i uszkodzić. Do listy zalet dopisać również można brak ładunku statycznego (tzw. elektryzowania się ubrań) występujący w przypadku wykonania zsypu z tworzyw sztucznych.

Gdzie montować zsyp i jakie rozwiązanie wybrać?

Oczywiście, najlepiej pomyśleć o instalacji zsypu na pranie na etapie projektowania budynku, jednak to urządzenie zamontować można zarówno w nowych, jak i w istniejących budynkach, w których do tego celu wykorzystywane są najczęściej nieużywane ciągi kominowe. Instalację zsypu uławia przemyślany system wtykowy do łatwego montażu.

Zsyp na pranie marki Jeremias dobrze wygląda w każdej łazience
Zsyp na pranie marki Jeremias dobrze wygląda w każdej łazience

W ofercie producenta znaleźć można kilka rozwiązań terminala wrzutowego z pokrywą lub kołnierzową rurą wrzutową. Do wyboru jest wolnostojący kanał wrzutowy lub zintegrowany zsyp obudowany kanałem z drzwiami wrzutowymi w ścianie. Załadunek może następować z góry, ale konstrukcja może też umożliwiać wkład prania na każdym z pięter.

Modułowe systemy kominowe i systemy wentylacyjne wykonane ze stali - zobacz całą ofertę Jeremias

Wybór właściwego dla naszego domu bądź instytucji rozwiązania zależny jest od warunków konstrukcyjnych budynku oraz naszych własnych preferencji. Zsyp na pranie firmy Jeremias polecany jest zarówno do domów jednorodzinnych, jak i obiektów komercyjnych, takich jak szpitale, hotele czy domy opieki. Urządzenie objęte zostało 25-letnią gwarancja producenta.

źródło i zdjęcie: Jeremias