PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Ceramika łazienkowa, wanny, kabiny prysznicowe

Ona jest harmonią. Nowa kolekcja ceramiki łazienkowej Roca

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-05-11

Ona. Silna, ale subtelna. Bezkompromisowa, ale o delikatnych kształtach. Ona - nowa kolekcja firmy Roca, przenosi na gorące wybrzeża Morza Śródziemnego. Zawiera wyposażenie z wszystkich kategorii produktowych, które tworzą gotowe rozwiązanie i spójną całość. Inspirację dla pięknej linii swoich produktów projektanci zaczerpnęli wprost z natury. Bo natura - to ona. Kobieca strona dobrego designu.

Łazienka równa się komfort

Po ciężkim dniu nic tak nie relaksuje, jak kąpiel w wannie. Z pewnością jednak dodatkową przyjemność czerpiemy z niej wtedy, gdy otoczą nas piękne przedmioty.

Niewątpliwie, nowa kolekcja Ona firmy Roca dostarczy nam estetycznego zadowolenia. Projektanci postawili na filigranowe kształty, czerpiące z ponadczasowego minimalizmu. Przyglądając się synergii pomiędzy delikatnymi i jednocześnie trwałymi umywalkami, a perfekcyjną linią baterii, mamy świadomość doskonałej harmonii, jaka je łączy.

Prostokatna umywalka z półką na akcesoria z kolekcji Ona. fot. Roca

To wzornictwo najwyższej próby. Znakomicie podkreślające styl domowej łazienki, ale równie dobrze, tworzące dobre wrażenie we wnętrzach komfortowego spa.

Wanna rozpieści każdego idealną głębokością (450 mm) oraz wygodną długością dna, sięgającą 1250 mm. Poprzez zlokalizowanie odpływu na środku, zyskała dwustronne oparcie, dzięki czemu można z niej korzystać we dwójkę.

Asymetryczny kształt umywalek i wanna narożna przynoszą dodatkową korzyść - szerokie półki. Na wygodę użytkowników duży wpływ mają także techniczne rozwiązania.

Zwiększona wysokość misek stojących WC, wypinana z łatwością, wolnoopadająca deska WC czy bogaty wybór rozmiarów baterii pozwalają ukształtować łazienkę na miarę własnych oczekiwań i potrzeb. Z kolei bezdotykowy mechanizm spłukujący w kompaktach zapewnia idealną higienę. 

Podwieszana miska WC z kolekcji Ona. fot. Roca

Komfort odnaleźć można w każdym elemencie łazienki - również w meblach, z szufladami z systemem cichego domykania i pełnego wysuwu. Kropką nad i jest ukryty system montażu w misce WC, który zapewnia jej czysty i minimalistyczny wygląd.

Toalety Rimless pozbawione są zakamarków i trudnodostępnych miejsc, a powłoka Supraglaze® na ceramice zapewnia lepsze rozprowadzenie wody i wydajniejsze spłukiwanie.

Ona jest stylowa

A w tym stylu różnorodność jest kluczowa. Kolekcja Ona, znakomicie komponuje się z meblami oferowanymi w dwóch modnych matowych kolorach – zielonym i białym oraz o deseniu drewna, a także z akcesoriami w barwach śródziemnomorskiej natury - w matowej zieleni oraz w białym macie.

Uwagę zwracają także wnętrza mebli, z ciemnym wykończeniem i organizerem, ułatwiającym utrzymanie porządku. 

Wanna z kolekcji Ona. fot. Roca

Zestawy łazienkowe UNIK dostępne są z umywalką oraz z jedną lub dwiema szufladami. Kolumny i szafki pasują do wszystkich wariantów, a zatem zarówno do umywalek symetrycznych jak i asymetrycznych, podwójnych i nablatowych.

Ceramika wyposażona została w powłokę higieniczną Supraglaze®. Ta innowacyjna technologia ułatwia utrzymanie w czystości - a co za tym idzie - wpływa korzystnie na jej efekt wizualny.

Sercem łazienki może być wanna do instalacji narożnej, lewej lub prawej. Ten ważny element od razu rzuca się w oczy, zachwycając swoim organicznym kształtem. Wanna wykonana została z innowacyjnego kompozytowego materiału o nazwie Stonex®, który jest jednocześnie bardzo estetyczny, miły w dotyku, a do tego bezpieczny, za sprawą antypoślizgowych właściwości.

Dobrej jakości wzornictwo, oparte na uniwersalnej prostocie, jakie charakteryzuje kolekcję Ona, bez wątpienia przetrwa każdą próbę czasu. Kolejnym tego dowodem jest bateria o cylindrycznym korpusie, z płaskim, prostokątnym uchwytem. Wszystkie te elementy tworzą jedną, spójną całość, dopełniając się wzajemnie.

Kolekcja Ona czerpie z natury

Kolekcja Ona nie tylko czerpie z natury, ale również się o nią troszczy. Zarówno technologia jak i wzornictwo przemyślane zostało w taki sposób, by oszczędzać wodę, między innymi poprzez redukcję jej zużycia w mechanizmach spłukujących (4,5 l/3 l) i w bateriach, wyposażonych w technologię Cold Start, zmniejszającą zużycie energii.

Bateria umywalkowa stojąca z seri Ona. fot. Roca

Na ilość wykorzystanej wody korzystnie wpływają także ograniczniki przepływu 5l/min, ale to nie jedyny ukłon producenta w stronę środowiska. Interesującym rozwiązaniem jest zmniejszenie wagi umywalek, co wpływa na redukcję śladu węglowego.

Zastosowana tu technologia Fineceramic®, zmniejszająca grubość ścianek do 8 mm, optymalizuje zarówno proces produkcji, jak i transportu.

Źródło i zdjęcia: Roca