Markiza, pergola czy żaluzje - którą osłonę przeciwsłoneczną wybrać?

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Markiza, pergola czy żaluzje - którą osłonę przeciwsłoneczną wybrać?

Kto z nas po przyjściu do domu nie szuka ukojenia i chwili odpoczynku na zacienionym tarasie, balkonie czy po prostu w salonie? Przyjemną ochłodę zapewnią dedykowane do budynków jednorodzinnych produkty firmy Selt, w tym pergole, markizy i żaluzje.

aktualizacja: 2019-10-30 13:50:26
SELT

Selt to największy producent i dystrybutor osłon przeciwsłonecznych w Polsce, słynący z innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości produktów. Na rynku firma jest obecna już blisko 40 lat, proponując systemy podnoszące wygodę i komfort wypoczynku domowników. Selt ma w ofercie różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne, które sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach użyteczności publicznej.

Nowoczesne pergole tarasowe

Pergole tarasowe firmy Selt nie tylko chronią domowników przed słońcem, ale są także odporne na niekorzystne warunki pogodowe, jak deszcz (mają system odprowadzania wody) czy wiatr. Wyróżnia je niebanalne wzornictwo (są dostępne w dowolnym kolorze z palety RAL) oraz solidne wykonanie, z użyciem najlepszych dostępnych na rynku materiałów - konstrukcja pergoli wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, które jest lekkie, wytrzymałe i odporne na korozję oraz elementów stali nierdzewnej. Zadaszenie pergoli jest ruchome, wykonane z piór o zmiennym kącie nachylenia. W niektórych modelach (np. SB 400) można sterować nim elektrycznie, regulując natężenie docierających na taras promieni słonecznych.

Pergole mogą być przyścienne lub wolno stojące. Mają też możliwość rozbudowy modułowej. Model SB 500 jest dostosowany do systemu ścian przesuwnych "Slide", dzięki czemu można go zabudować, z kolei Solid ma ruchome poszycie, którym steruje się elektrycznie. Można zastosować w nim zarówno automatykę pogodową, jak i oświetlenie ledowe, dzięki któremu z zadaszenia można korzystać nawet po zmroku.

Dowiedz się więcej na: sklep.selt.com/pergole

Markizy tarasowe i balkonowe

Selt ma w ofercie kilkanaście rodzajów markiz, wykonanych z najwyższej jakości materiałów, w tym tkanin (w kilkudziesięciu dostępnych wzorach) z atestami i certyfikatami. Markizy te zapewniają domownikom zarówno komfort optyczny, jak i termiczny, dając ochłodę w upalne dni. Są odporne na działanie wody oraz promieni UV, pod wpływem których nie blakną. Konstrukcja nośna markiz jest wykonana z aluminium.

Jeśli chodzi o ich sposób składania i rozkładania się, to w poszczególnych modelach stosowane są różne rozwiązania. W modelu Casablanca tkanina nawija się na umieszczoną w kasecie rurę nawojową. Na końcu kaseta zamyka się, chroniąc tkaninę przed zniszczeniem na skutek niekorzystnych czynników atmosferycznych. Do Casablanki dostępna jest pełna automatyka.

W modelu Corsica została zastosowana kwadratowa belka nośna, co ułatwia montaż systemu oraz aluminiowe boki. W dolnym profilu markizy można zastosować oświetlenie ledowe. Niektóre modele, jak np. Giant, mają dwie belki nośne, wzmocnione łańcuchy i umożliwiają zastosowanie podpór teleskopowych, dzięki którym nawet duża markiza jest bardzo stabilna, inne - jak Malta - są wyposażone w ułatwiające montaż uchwyty ścienno-sufitowe.

Markiza Corsica
Markiza Corsica

Linia Italia nadaje się natomiast do przesłaniania niewielkich okien i balkonów - ma ramiona przystosowane do montażu na balustradach i regulowany kąt pochyłu chroniącej przed słońcem tkaniny.

Markizy z linii Italia
Markizy z linii Italia

Tak naprawdę każda markiza różni się nieco konstrukcją i co za tym idzie - zastosowaniem. Warto więc, przed dokonaniem zakupu, określić w punkcie sprzedaży swoje priorytety. Wówczas specjalista idealnie dobierze markizę do naszych oczekiwań.

Markizy z oferty Selt
Markizy z oferty Selt

Żaluzje fasadowe

Kolejnym rozwiązaniem pozwalającym kontrolować ilość wpadającego do pomieszczeń słońca i często wykorzystywanym w domach jednorodzinnych są żaluzje fasadowe. Są one wykonane z aluminium i przytwierdza się je do elewacji budynku, vis a vis okien. W popularnym modelu Z90 producent zastosował innowacyjne panele w kształcie litery "Z", zapewniające jeszcze lepsze zaciemnienie, stalowe prowadnice oraz profil wyciszający pracę. Oczywiście lamelami można sterować (ręcznie lub elektrycznie), precyzyjnie regulując ilość wpadającego do domu światła. Rolety mają także możliwość zabudowy podtynkowej i można łączyć je w moduły.

Innym popularnym, dedykowanym do domów modelem żaluzji firmy Selt jest seria C80 - tu lamele mają kształt litery "C", zapewniający im większą wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne, a w szczególności na wiatr. Ta żaluzja dostępna jest także w wersji przeznaczonej do montażu podtynkowego.

Żaluzje fasadowe firmy Selt
Żaluzje fasadowe firmy Selt

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny