Co można zrobić z opon do ogrodu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Co można zrobić z opon do ogrodu?

Nieużywane opony samochodowe mogą stać się stylową ozdobą ogrodu i można je zaadaptować na różne sposoby tak, aby pasowały do ogólnego wystroju. Jakie pomysły się sprawdzą i jak je zrealizować?

Jak zrobić kwietnik z opony?

Do stworzenia stylowego kwietnika z opony, potrzeba kilku elementów takich, jak sklejka i niewielkie kawałki drewna.

Na początku należy wyciąć ze sklejki koło nieco mniejsze niż średnica opony, a następnie z kantówki przyciąć cztery kawałki pod kątem 15 stopni, których długość nie przekracza 30 centymetrów. Nóżki należy przykręcić na środku sklejki, a całość polakierować wybranym lakierem. Następnie podstawę należy skleić z oponą za pomocą odpowiedniego kleju. Oponę można pomalować lub obkleić sznurkiem.

Jakie rośliny posadzić w oponie?

Kwietniki z opony mają zazwyczaj dość ograniczone miejsce, dlatego warto posadzić w nich jeden gatunek. Świetnie sprawdzi się w tej roli bluszcz, petunie albo bratki, które w okresie kwitnienia staną się przyciągającą uwagę ozdobą ogrodu.

Jak zrobić płot z opon?

Jeśli masz w zanadrzu więcej opon, możesz wykorzystać je do stworzenia ogrodzenia, które będzie odgradzało rabatki od innej części ogrodu.

Wystarczy wkopać w ziemię rządek pionowo ustawionych opon, aby ich połowa wystawała ponad ziemię. Dla lepszego efektu można je pomalować tak, aby pasowały do innych elementów w ogrodzie.

Jak ozdobić opony samochodowe?

Istnieje wiele sposobów na nadanie oponom samochodowym drugiego życia, a jedynym ograniczeniem w tym zakresie jest Twoja kreatywność.

Najłatwiejszym z nich będzie pomalowanie ich na wybrane kolory, ale prezentują się bardzo stylowo, kiedy są obklejone zwykłym sznurkiem.

Można z nich również stworzyć piękne fotele w różnych barwach, sklejając ze sobą kilka opon z poziomie i tworząc oparcie z pionowej opony.

Czym można pomalować opony do ogrodu?

Opony można malować wieloma rodzajami farb, ale ostateczny wybór powinien zależeć od ich przeznaczenia. Jeśli opony będą stanowiły ozdobę pod wiatą w ogrodzie czy na tarasie, można się zdecydować na farbę akrylową. Jeśli jednak malujemy oponę z myślą o wystawieniu jej pod gołym niebem, warto zdecydować się na farbę olejną. Będziemy mieć wówczas pewność, że farba nie zmyje się w kontakcie z deszczem.

Czym można przeciąć oponę?

Opony na co dzień mają zapewniać bezpieczną i komfortową jazdę kierowcom, dlatego są projektowane tak, aby ich uszkodzenie wymagało jak najwięcej siły.

W związku z tym do przecinania opony można używać takich narzędzi, jak brzeszczot elektryczny lub wyrzynarka, nożyce do drutu lub sekator czy też nożyk łamany. To ostatnie narzędzie jest najłatwiej dostępne i jest opcją budżetową, ale też wymaga nieco wprawy, sporo siły i jeszcze więcej cierpliwości.

Czy można sadzić warzywa w oponach?

Chociaż w wielu ogrodach można zauważyć opony wykorzystane jako miejsce do sadzenia ziemniaków czy innych warzyw, jest to pomysł dość kontrowersyjny ze względu na substancje znajdujące się w oponach. Eksperci radzą, aby w tego rodzaj kwietnikach uprawiać rośliny niejadalne.

Opracowanie: Natalia Karaskiewicz

Fotografia otwierająca: pixabay.com

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!