Styl paryski

We wnętrzach szacownej kamienicy, obok stylowego sekretarzyka, pojawiają się nowoczesne sprzęty przełamujące wyniosły charakter miejsca. W ten sposób rodzi się styl paryski - lekki, ale wysmakowany.

Trzeba wyjątkowego wyczucia, by zgłębić istotę stylu paryskiego. Tu nie ma jednoznacznej recepty na doskonały efekt, a trudne połączenie umiaru i ekstrawagancji jest obowiązkowe. Warto jednak próbować; utrzymana w tym duchu udana aranżacja doda smaku naszej codzienności.

Jedno z najbardziej inspirujących miejsc na ziemi, kolebka mody i trendów - tak najczęściej opisywany jest Paryż. Mieszczańska architektura, zaszczepiona na gruncie miasta przez barona Haussmanna, do dziś stanowi wzorzec stylu w dziedzinie projektowania wnętrz. I to właśnie ona powinna być punktem odniesienia dla paryskiej aranżacji. Ten styl wymaga przestrzeni i wysokich pomieszczeń. Nie każdy z nas ma je do dyspozycji, ale oko można trochę oszukać. Naszemu mieszkaniu doda wysokości pomalowany na biało sufit w zestawieniu z ciemniejszym, naturalnym i przygaszonym kolorem ścian. Wrażenie spotęgują odpowiednio wysokie okna i drzwi, które można optycznie podwyższyć stosując obramowujące opaski.

Klimat właściwy stolicy Francji wprowadzi pod nasz dach również parkiet ułożony w tzw. paryską jodełkę. Ten niezwykle elegancki i uniwersalny wzór doskonale współbrzmi z rozmaitymi wariantami stylizacji. Jeśli wybierzemy doskonałe drewno dębowe, podłoga, nawet po latach, będzie wyglądała szlachetnie i stylowo.

fot. Arketipo

Pozostałe artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny