Pop Art

Kicz czy poważne dzieło? Dyplomatycznej odpowiedzi na to pytanie udziela styl pop-art - nurt, który motywy pospolite i codzienne znobilitował do rangi sztuki. Pełne życia, kolorów i cytatów z popkultury wnętrza zachwycają dynamiką i świeżością.

Abstrakcja, komiks, graffiti - wszystkie one znajdą miejsce w gościnnym wnętrzu pop-art. W dodatku będzie to miejsce eksponowane i uprzywilejowane: to właśnie kolorowe motywy graficzne decydują o charakterze nurtu, który swoją nazwę zaczerpnął od kierunku w sztuce powstałego pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Jego matką była popkultura, a ojcostwo jest trudne do ustalenia.

Do dziś najpowszechniej kojarzonym z tym nurtem artystą pozostaje Amerykanin słowackiego pochodzenia, Andy Warhol, mimo że w Stanach Zjednoczonych pop-art pojawił się o dekadę później, niż w Wielkiej Brytanii - kraju, w którym w owych czasach najdynamiczniej rozwijała się tzw. kultura masowa. Także prace Warhola - słynne grafiki powielonej puszki zupy pomidorowej Campbell`s czy stylizowane portrety gwiazd kina i estrady - stały się w powszechnym odbiorze ikonami stylu.

Popartowskie akcenty możemy zaszczepić na wielu rodzajach stylistycznego podłoża. Odpowiednim dla nich tłem będzie zarówno wnętrze proste i stonowane, jak i surowy fabryczny loft, a nawet - przewrotnie - salon utrzymany w estetyce klasycznej. Silna wymowa kolorowych detali narzuci aranżacji współczesny popkulturowy ton, niezależnie od tego czy wybierzemy abstrakcyjny obraz, tapetę, wielkoformatową fotografię czy też grafikę z motywami komiksowymi. Elementy te powinny być dobrze wyeksponowane, by koncentrować na sobie uwagę i od progu zawiadamiać, że domownicy to osoby pełne energii, które współczesny świat obserwują z dystansem i komentują z dużym poczuciem humoru.

fot. Benjamin Moore

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny