Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 5/2018
Alarmy i instalacje inteligentne

Zabezpieczenie posesji przed intruzami i wyposażenie domu w solidną stolarkę oraz antywłamaniowe rolety to podstawowe przedsięwzięcia, które należy przewidzieć, aby utrudnić życie złodziejom. Jednak dopiero zamontowanie systemu alarmowego pozwoli znacznie poprawić bezpieczeństwo domowników.

Jak pisaliśmy w poprzednim artykule, właściwie każde okno czy drzwi można sforsować. Jednak im solidniejsza będzie stolarka, tym więcej czasu będzie potrzebował intruz na dostanie się do budynku. Dodatkowo gdy przy próbie manipulacji przy oknie czy zamku w drzwiach zostanie uruchomiony alarm, jest wielce prawdopodobne, że bandyta spłoszy się i zrezygnuje z włamania.

Zabezpieczenie domu przed intruzami to nie jedyny argument za instalacją alarmową. Włączona do systemu inteligentnego budynku zdecydowanie poprawi też komfort jego mieszkańców.

JAKI POZIOM OCHRONY?

Planowanie systemu alarmowego warto zacząć od zdefiniowania poziomu zagrożenia atakiem przez złodziei. Jest oczywistym, że innej ochrony wymaga położona na uboczu rezydencja zamożnych właścicieli, niż dom szeregowy, w którym mieszka rodzina o przeciętnych dochodach.

Zaprojektowanie instalacji alarmowej najlepiej jest zlecić specjalistycznej firmie. Fachowcy wezmą pod uwagę różne czynniki. Kluczowa jest wspomniana lokalizacja domu. Włamywacze częściej atakują budynki położone z dala od skupisk ludzkich. Tam po prostu łatwiej pozostać im niezauważonymi.

Norbert Skupiński
fot. Satel

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny