Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 5/2018
Ogrodzenie i strefa zewnętrzna

Okazuje się, że jest wiele sposobów na to, aby powstrzymać włamywacza przed wtargnięciem do naszego domu. Skuteczne zasieki można postawić już na samym początku - planując konstrukcję ogrodzenia, instalując monitoring oraz wybierając model wideofonu.

Włamania do domów są prawdziwą plagą zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to wiele osób wyjeżdża na urlop, zostawiając posesje bez opieki. Można podjąć jednak szereg działań, które skutecznie odstraszą przestępców od naszego dobytku, albo chociaż utrudnią im "pracę".

LOKALIZACJA POSESJI

O bezpieczeństwie warto pomyśleć już na etapie wybierania miejsca pod dom. Bardziej narażone na włamanie są posesje położone na odludziu, z kilkoma drogami dojazdowymi, otoczone gęstym szpalerem drzew i krzewów. O wiele większe wyzwanie dla włamywaczy stanowią domy znajdujące się przy asfaltowej drodze, pośród gęstej zabudowy. Decydując się na konkretną lokalizację warto sprawdzić, czy w miejscu, które wybierzemy, często dochodzi do podobnych przestępstw, czy droga przy której będzie znajdował się nasz dom jest dobrze oświetlona oraz co znajduje się na zapleczu działki, na której będziemy się budować.

Warto wiedzieć czy graniczy ona z innym domem jednorodzinnym, czy może z polną lub serwisową drogą, którą niezauważenie można podjechać samochodem, co zwiększa ryzyko włamania. Skontaktujmy się też z lokalną agencją ochrony pytając, jak długo zajmie im dojazd do naszego domu po aktywowaniu się instalacji alarmowej. Coraz więcej miejscowości inwestuje w systemy monitoringu. Warto zapytać w gminie, czy w miejscu, w którym zamierzamy się osiedlić taki system działa, a jeśli nie, to czy jest planowany w przyszłości.

Tomasz Wojciuk
fot. Joniec

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny