Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 11-12/2017
Odkurzacz centralny

Czy szybkie i dokładne sprzątanie bez hałasu oraz unoszącego się w powietrzu kurzu w ogóle jest możliwe? Okazuje się, że tak. Rozwiązaniem spełniającym wszystkie te wymogi jest system centralnego odkurzania, będący ciekawą alternatywą dla zwykłego odkurzacza.

Cena systemu centralnego odkurzania w przypadku domu o powierzchni 200 m2 wynosi zwykle od 5 do 8 tys. zł. Koszty te można jednak rozłożyć w czasie, o czym będzie mowa za chwilę. Tradycyjny odkurzacz ma tę przewagę, że kupimy go już za 200 zł, a za 2 tys. zł dostaniemy naprawdę zaawansowany technologicznie model z separacją cykloniczną oraz wysokiej jakości filtrem HEPA, który będzie przepuszczał do pomieszczeń praktycznie całkowicie oczyszczone powietrze, pozbawione nawet śladowych ilości kurzu, pyłków czy alergenów.

Odkurzacz centralny, choć droższy, jest jednak dużo wygodniejszy w użyciu. Nie dość, że praktycznie nie generuje hałasu, bo wytwarzający podciśnienie w instalacji silnik znajduje się z dala od pomieszczeń mieszkalnych, to ma większą moc, co ułatwia i skraca czas sprzątania, a lekkie, elastyczne węże, podłączane do umieszczonych w ścianie gniazd, pozwalają szybko i łatwo dotrzeć do każdego zakątka domu, włącznie z tak newralgicznymi miejscami jak schody, zawieszone wysoko szafki czy okolice sufitu.

Odkurzacza centralnego z powodzeniem można użyć także do sprzątania balkonów, tarasów, garażu, pomieszczeń gospodarczych, samochodu, a nawet – po podłączeniu do systemu separatora – rozbitego szkła czy popiołu z kominka.

Tomasz Wojciuk
fot. Beam

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny