Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 11-12/2017
Przytulony do ogrodu botanicznego

Monika i Robert lubią przebywać wśród ludzi i absolutnie nie wyobrażają sobie domu-pustelni gdzieś daleko od miasta, pod lasem. Na kameralnym osiedlu bliźniaków z rozmysłem wybrali wariant z najmniejszym metrażem.

Kiedy Robert zobaczył lokalizację tego małego i dopiero budującego się osiedla (składa się z ośmiu bliźniaków z czterema kondygnacjami), od razu umówił się na rozmowę z deweloperem. Koniecznie chciał zamieszkać w tym bodaj najpiękniejszym miejscu w mieście. Nieduże osiedle, znajdujące się na wzniesieniu, graniczy bowiem z ogrodem botanicznym i roztacza się z niego wspaniały widok.

Z NAJMNIEJSZĄ POWIERZCHNIĄ

Parze odpowiadało tu wszystko! Mało ruchliwa dzielnica z jednorodzinnymi domami, widok na zieleń, intensywny zapach kwiatów, unoszący się w powietrzu od marca do jesieni, śpiew ptaków. Zachęcało poczucie bezpieczeństwa, bo osiedle jest ogrodzone i strzeżone zewnętrznym monitoringiem.

Usytuowanie miniosiedla na wzniesieniu robi całą robotę – mówi Robert. – Panorama z okien jest po prostu przepiękna. Co ważne, mamy tu cicho, choć niedaleko niedawno powstała autostrada. Dużo podróżuję, więc dla mnie dobrze, że mogę szybko wyjechać spod domu na obwodnicę miasta i dalej w Polskę. Oprócz wspaniałej lokalizacji, wybierając ten konkretny dom, kierowałem się tym, że nie muszę sam organizować budowy, tylko robi to deweloper ze swoimi ekipami. Na to nie miałbym czasu, a własna budowa odbiłaby się negatywnie na moim życiu rodzinnym i zawodowym. Na plac budowy przyjeżdżałem raz na 2 tygodnie, żeby po prostu popatrzeć na postęp prac. Deweloper nie zawiódł! Swoje zadanie wykonał na jakość, nie na ilość. Ekipy, które później wykańczały pomieszczenia, niczego nie musiały po nim poprawiać, remontować. Miałem do czynienia z doświadczonym fachowcem, który jest znany w mieście ze swoich licznych udanych realizacji i dba o renomę.

Tekst: Lilianna Jampolska,
zdjęcie: właściciel domu

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny