Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 11-12/2017
Zamiast peerelowskiego klocka

Podczas rozbudowy, Czesia i Mietek starali się tak zaprojektować bryłę i elewacje, żeby socjalistyczna kostka zniknęła pod nowszymi rozwiązaniami stylistycznymi i cały budynek prezentował się nowocześniej, ale jednocześnie długo opierał się modom.

W 1982 r. Czesia i Mietek z radością przeprowadzili się do własnego trzykondygnacyjnego domu, który na ówczesne socjalistyczne czasy wydawał się komfortowym miejscem do mieszkania. Obejmował między innymi pokój dzienny i kuchnię, kilka sypialni i łazienek, garaż, piwnicę. Jego front dekorowała otwarta loggia o długości 13 m.

Przez 29 lat, dopóki budynek służył tylko jednej rodzinie, jego bryła nie ulegała radykalnym zmianom – z tyłu właściciele dodali jedynie zadaszony taras o pow. 20 m2, wymienili drewniane okna starego typu na nowocześniejsze z PVC, a na froncie wstawili nowe drzwi wejściowe i roletową bramę garażową. W 2011 r. nadszedł czas zmian, ponieważ przed ślubem córka i przyszły zięć zdecydowali się na zamieszkanie u rodziców, tymczasem dom dla dwóch rodzin okazał się za mało funkcjonalny. Czesia i Mietek zarządzili rozbudowę istniejącego klocka i lifting jego wyglądu zewnętrznego (z czasem bryła zaczęła mocno odbiegać od współczesnej architektury jednorodzinnej).

DOPASOWANY DO DWÓCH RODZIN I WSPÓŁCZESNEJ ARCHITEKTURY

Cieszyli się na to i starsi, i młodsi! Zwłaszcza Czesia, bo projektowanie i urządzanie domu oraz ogrodu to jej konik. Sama rozrysowała na kartkach układ nowych pomieszczeń i elementy elewacji, resztę pracy koncepcyjnej wykonał architekt.

Lilianna Jampolska

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny