Panelowa rewolucja w systemach stropowych

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Panelowa rewolucja w systemach stropowych

Inwestorzy, dla których liczy się szybkość budowania, powinni zastanowić się nad zastosowaniem gotowych stropów panelowych. Ich montaż jest zdecydowanie prostszy i krótszy, niż w przypadku stropów monolitycznych czy klasycznej terivy. Do minimum ograniczone jest stemplowanie i szalowanie, a w niektórych rozwiązaniach nie potrzeba nawet warstwy nadbetonu.

Przewaga gotowego stropu nad wykonywanym na budowie

Często wybierane przez Polaków stropy - monolityczny i gęstożebrowy (na ogół teriva) - oprócz niewątpliwych zalet mają kilka wad. Budowa stropu monolitycznego jest skomplikowana i czasochłonna, a po jego wykonaniu trzeba odczekać koło 4 tygodni, nim przystąpi się do kolejnych robót. Stropy gęstożebrowe słabo izolują akustycznie i podobnie jak monolit potrzebują stemplowania. W obu przypadkach kiepscy wykonawcy mogą popełnić sporo błędów.

Dlatego warto rozważyć wybór gotowych stropów panelowych, czyli żelbetowych płyt stropowych przygotowywanych w fabryce. Takie stropy układa się łatwo i szybko - na typowym domu w kilka godzin. Do ich ułożenia wystarczy HDS, czyli dźwig montowany na ciężarówce, która dowozi materiały budowlane. Gotowe prefabrykaty na pewno mają właściwe parametry użytkowe i wytrzymałościowe, a ich stosowanie istotnie obniża ryzyko błędów wykonawczych.

W ofercie firmy Strop-Hurt znajdziemy zarówno dobrze znany budowlańcom panelowy strop Smart, jaki i zupełną nowość - strop Teriva Panel.

Kliknij, aby wycenić strop: http://strophurt.pl/wycena/ 
Uwaga! na hasło "buduj ze strophurtem" otrzymasz dodatkowy rabat!

Panelowy strop Smart

Strop Smart to płyta strunobetonowa o szerokości 60 cm. To jeden z najlżejszych produktów tego typu, lżejszy od standardowej terivy. Łączy wszystkie zalety płyt strunobetonowych z kilkoma nowymi i najpewniej dlatego jest najczęściej wybieranym przez klientów (zarówno inwestorów indywidualnych, jak i deweloperów) produktem Konbetu.

Montaż panelowego stropu Smart
Montaż panelowego stropu Smart

Zalety panelowego stropu Smart:

 • krótki czas montażu - 100 m2 stropu można ułożyć w 2 godziny! Wystarczy dwóch robotników i auto wyposażone w HDS,
 • duża nośność przy niskiej masie własnej,
 • duża rozpiętość - do 10,5 m przy wysokości 20 cm,
 • brak stemplowania i zalewania nadbetonem - w pełni nośny strop uzyskujemy już następnego dnia po ułożeniu paneli i zalaniu zamków,
 • redukcja kosztów prac budowlanych (deskowania, nadbetonu),
 • wysoka izolacyjność akustyczna.

Strop Teriva Panel

Strop Teriva Panel to nowość na rynku. Jego konstrukcję tworzą panele, w których żebrami są dwie strunobetonowe sprężone belki, połączone betonową stopką. Przestrzeń między belkami wypełnia pianobeton (to model Teriva Panel Thermo), co zapewnia lepsze parametry termiczne. Dostępna jest też wersja bez pianobetonu, która lepiej tłumi dźwięki, to Teriva Panel Acoustic. Całość zalewa się nadbetonem o grubości od 4 do 8 cm.

Szerokość prefabrykatu wynosi 60 cm (jak w innych stropach panelowych Konbetu), wysokość 12 cm. Grubość konstrukcyjna stropu po wykonaniu warstwy nadbetonu to od 16 do 20 cm. Panele produkowane są w standardowych długościach, od 2,4 m do 7,4 m, w module co 10 cm.

Teriva Panel polecany jest tam, gdzie dotychczas stosowano poprzednią generację stropów teriva oraz jako zamiennik stropów monolitycznych i innych, o rozpiętości nie przekraczającej 7,4 m.

Transport stropu Teriva Panel na budowę
Transport stropu Teriva Panel na budowę
Montaż stropu Teriva Panel
Montaż stropu Teriva Panel

Zalety stropu Teriva Panel:

 • oszczędność stali, betonu i robocizny,
 • skrócony czas montażu, dzięki układaniu gotowych paneli, a nie belek i pustaków stropowych,
 • mniej stempli, a w przypadku stropu o rozpiętości do 4 metrów brak stemplowania,
 • wysoka dźwięko-izolacyjność, o 24% lepsza w porównaniu do popularnej Terivy 4.0,
 • możliwość ukrycia instalacji w stropie po usunięciu z panelu lekkiego betonu,
 • równa i jednolita powierzchnia dolna.

Nadproża strunobetonowe SBN

Prace budowlane przyśpiesza także użycie oferowanych przez Konbet nadproży strunobetonowych SBN. Można je wykorzystać jako elementy zamykające od góry otwory okienne i drzwiowe w konstrukcji ścian oraz w przesklepieniach otworów drzwiowych w ścianach działowych.

Nadproża strunobetonowe SBN nie wymagają dozbrajania, a ich lita konstrukcja eliminuje konieczność zalewania betonem. W praktyce oznacza to możliwość kontynuowania prac murarskich zaraz po wbudowaniu nadproży.

Nadproże strunobetonowe SBN
Nadproże strunobetonowe SBN

Gdzie można zamówić stropy i nadproża prefabrykowane?

Kliknij, aby wycenić strop dla swojego domu: http://strophurt.pl/wycena/ 

Firma Strop-Hurt powstała w roku 2008 i wyspecjalizowała się w szeroko rozumianym budownictwie prefabrykowanym. Głównym elementem jej działalności jest sprzedaż, projektowanie i montaż innowacyjnych systemów stropowych. W roku 2010 firma rozpoczęła współpracę z producentem systemów stropowych KONBET POZNAŃ.

Producent stropów jest laureatem wielu nagród i wyróżnień branżowych (Lider Rynku, Euro Leader, TOP BUILDER, Budowlana Firma Roku, Kreator Budownictwa) oraz trzech Złotych Medali MTP, zdobytych na targach BUDMA 2013, 2016, 2020, właśnie za systemy stropowe.

Wśród flagowych produktów firmy należy wymienić nową na rynku europejskim kategorię stropów panelowych. Różnią się one od tradycyjnych rozwiązań technologią, innowacyjnym kształtem, unikalnym zbrojeniem oraz modułową budową, dzięki czemu są zdecydowanie mniejsze i lżejsze od innych systemów, a ich montaż nie jest tak wymagający.

Strop-Hurt logo
Strop-Hurt Konrad Ganczarski
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 16B
96-500 Sochaczew
Zamówienia 509 439 555
Sprzedaż 510 273 640
http://strophurt.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje