Z czego wynika wzrost popularności okien aluminiowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Z czego wynika wzrost popularności okien aluminiowych?

Lekkie i eleganckie aluminium przebojem wkracza do projektów indywidualnych inwestorów. Bardzo dobra statyka okien i drzwi tarasowych pozwala z powodzeniem tworzyć wielkogabarytowe konstrukcje i szklane elewacje.

aktualizacja: 2021-06-14 10:56:54

Dzięki aluminium wykonamy każdą nietypową realizację według wizji architekta, spełniając marzenia przyszłego właściciela domu.

Aluminium ma również szereg zalet technicznych, które przemawiają za wyborem tego rozwiązania - główną jest oczywiście stabilność, która pozwala zastosować rozwiązanie w obiektach o dużych przeszkleniach. Spora wytrzymałość profili pozwala na montowanie szyb o wysokości i szerokości do kilku metrów, okna cechują się odpornością na korozję i różne warunki atmosferyczne. Co istotne dla inwestorów - okna aluminiowe można malować na wszystkie kolory z palety RAL, dodatkowo okleinować, co pomaga w łatwy sposób łączyć różne rozwiązania.

Alternatywą dla oklein może być lakierowanie na dekoral, czyli w fakturze imitującej drewno. Wszystkie dostępne rozwiązania kolorystyczne mogą być wykonane w opcji bikolor, czyli inny kolor od wewnątrz i z zewnątrz.

Zauważamy rosnący trend na kompleksową realizację stolarki aluminiowej dla domu. Na pewno jest to kierunek, w którym będzie podążała architektura w najbliższych latach.

Radosław Gibki
Dyrektor Sprzedaży Krajowej
KRISPOL
fot. Krispol

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje