Jak wybrać odpowiednie okna dachowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak wybrać odpowiednie okna dachowe?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych okien dachowych. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. W zależności od rodzaju pomieszczenia, w którym będą zamontowane okna musimy dobrać odpowiedni ich rodzaj.

aktualizacja: 2020-07-21 09:13:12

Drewniane okna montowane są w większości pomieszczeń na poddaszu (sypialnie czy pokoje dla dzieci). W łazienkach czy kuchniach stosowane są odporne na wilgoć okna drewniane pomalowane lakierem poliuretanowym lub okna aluminiowo-tworzywowe.

Ważnym aspektem jest energooszczędność, która określana jest współczynnikiem przenikania ciepła okna Uw. Im on jest niższy, tym okno posiada lepsze parametry termoizolacyjności, co w efekcie przyczynia się do oszczędności w ogrzewaniu w trakcie chłodnych dni.

Kolejną kwestią na poddaszu jest zdrowy mikroklimat. Warto wybrać okna dachowe wyposażone w automatyczny nawiewnik V40P, który samoistnie dozuje ilość napływającego powietrza. "Dba" o optymalną ilość świeżego powietrze na poddaszu, nie wyziębiając wnętrza w zimie, przez co oszczędzamy energię cieplną i płacimy mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Należy także zwrócić uwagę czy okna dachowe gwarantują bezpieczeństwo. Okna klasy premium mają specjalny system wzmocnienia topSafe, dzięki czemu produkty te charakteryzują się podwyższoną odpornością użytkową i antywłamaniową.

Odpowiednia wiedza na temat okien dachowych pozwoli na odpowiedni ich wybór, aby mieszkać komfortowo i bezpiecznie na poddaszu.

Sławomir Kwarciak
Manager produktu FAKRO Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje